انگلیسی را با فیلم یاد بگیرید

انگلیسی را با فیلم یاد بگیرید: از “Find Nemo” تا “Terminator”(بخش اول)

وقتی انگلیسی را با فیلم یاد می گیرید ، یک ماجراجویی خارق العاده را تجربه می کنید.

شما کلمات جدید از دزدان دریایی یاد میگیرید.
شما عاشق زبان میشوید در حالی که شخصیت ها عاشق صفحه می شوند.
به نظر می رسد که این یک راه سرگرم کننده تر برای یادگیری زبان انگلیسی است ، اینطور نیست؟
بنابراین امروز ، می خواهم فیلم های مورد علاقه خود را برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم به اشتراک بگذارم.

همچنین نکاتی را برای کمک به شما برای یادگیری کلمات و عبارات جدید ، تکرار عبارات تا تماشای با (و بدون) زیرنویس در هنگام تماشای فیلم ها به اشتراک میگذارم.
اما می توانید اطمینان داشته باشید که همزمان از تماشای فیلم لذت خواهید برد.
خوب ، بازی را شروع میکنیم!

چرا یادگیری زبان انگلیسی با فیلم واقعا کاربردی است

شاید هنوز متعجب یاشید که آیا واقعاً می توانید انگلیسی را با فیلم یاد بگیرید.
قرار است تماشای فیلم سرگرم کننده باشد ، درست است؟ بنابراین ، چگونه می توانید در حالی که آنقدر سرگرم فیلم هستید یاد بگیرید؟ و مهمتر از همه ، چرا باید به جای کتاب های درسی ، انگلیسی را با فیلم یاد بگیرید؟

در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد که من معتقدم  کار می کند ، و به همین دلیل توصیه می کنم زبان را از این طریق یاد بگیرید.

 

 

شما باید انگلیسی واقعی را یاد بگیرید… نه کتاب درسی انگلیسی.

انگلیسی که شما از طریق کتابهای درسی یا کلاس ESL یاد می گیرید ان چیزی نیست که مردم در خیابان می گویند. به عنوان مثال ، در کلاس های انگلیسی مبتدی ، ممکن است یاد گرفته اید که چگونه بگوییم   “nice weather we’re having” یا   “it’s raining cats and dogs”  اگرچه این عبارات از نظر فنی صحیح هستند ، اما انگلیسی زبان ها تقریباً هرگز این ها را در زندگی واقعی نمی گویند.
در مقابل ، انگلیسی که در فیلم ها صحبت می شود ، بسیار طبیعی است. همچنین اگر با انگلیسی زبانان بومی نیز صحبت کنید ، بسیار نزدیک به آن را خواهید شنید. این به بهبود انگلیسی  شما کمک می کند.

شما کلمات انگلیسی را در محتوا خواهید آموخت.

این یکی از جنبه های مورد علاقه من در تماشای فیلم است. بیایید بگوییم که شما تماشای فیلم های جنایی را دوست دارید (که عالی هستند!). پس از تماشای 10 یا 20 فیلم ، شروع به یادگیری واژگان مربوط به متن یا موضوع جرم خواهید کرد.
معمولاً وقتی کلمات را بطور سنتی یاد می گیریم (مثلاً در مدرسه) ، مواردی مانند لیست واژگان را مطالعه می کنیم. مشکل یادگیری کلمات جدید با لیست واژگان این است که می توانید یاد بگیرید که کلمات به چه معنی هستند ، اما نه این که در کجا و چگونه از آنها استفاده می شود.
به عنوان مثال ، شما کلمه جدید “detective” را یاد می گیرید. از فرهنگ لغت ، می دانید منظور از “شخصی که جرائم را بررسی می کند” به چه معنی است. اما اگر از آن استفاده نکنید ، فراموش کردن آن آسان است. همچنین این ایده را به شما نمی دهد که اغلب در کجا  این کلمه استفاده می شود ، و چگونه استفاده می شود.
از طرف دیگر ، اگر با دیدن فیلم های جنایی ، کلمه “detective” را یاد بگیرید ، می دانید که “detective” می تواند به معنای بسیاری از موارد باشد. به عنوان مثال ، می تواند  عنوان یک شخص باشد (به عنوان مثال “Detective Beckett”). یا شاید اسمی باشد که به یک شغل اشاره دارد (he’s a detective). و شاید شما حتی مواردی را می شنوید که به شما امکان می دهد در مورد این کلمه نظر ایجاد کنید (به عنوان مثال “you lousy detectives”).
به این ترتیب ، شما فقط یاد نمی گیرید که هر کلمه به چه معنی است ، شما همچنین می دانید که چگونه از آن استفاده می شود.

می شنوید که کلمات چطور گفته می شوند.

در انگلیسی اغلب مردم می گویند فقط 7٪ از ارتباطات ما از طریق سخنان ما بیان می شود. پس 93٪ دیگر چطور؟
خوب ، همه چیز در مورد نحوه بیان آن است. می دانید ، چیزهایی مانند زبان بدن ، (مانند لبخند ، اخم) و صدای شما (مثل صدای عصبانیت ، یا صدای غمناک بودن). همانطور که می توانید حدس بزنید ، “چگونگی” اغلب برای انگلیسی زبان ها مهم تر از “چه” است.
بگذارید برای شما مثالی بزنم.
من مطمئن هستم که یکی از اولین عباراتی که شما می خواستید به زبان انگلیسی یاد بگیرید این بود “I love you”. اما آیا تصور می کردید بسته به نحوه بلند صحبت کردن  ، میتواند بسیار متفاوت باشد؟

“I love you” – ممکن است این حرف را بعد از دعوای دو نفر (به خصوص عاشقان) بشنوید! ممکن است یک نفر در تلاش باشد تا به شخص دیگر بگوید

“I really love you… why don’t you believe me”

“I love you” – یک شخص ممکن است واقعاً بخواهد بگوید “من تو را دوست دارم (و نه کس دیگری … نگران نباشید!)”

“I… LOVE… YOU” – این ممکن است فردی باشد که با صدای بسیار بلند “I love you” می گوید … در حالی که سعی می کند عشق اش  را واقعاً اعتراف کند!
“!!I LOVE YOU” – ممکن است شخص بگوید “I love you” … در حالی که آنها واقعاً عصبانی هستند!
اگر این عبارات را با صدای بلند بشنوید ، آنها برای شما کاملا قابل درک خواهد بود!
از طریق مشاهده بازیگران در فیلم ها ، نه تنها می توانید کلمات جدید یاد بگیرید بلکه می توانید نحوه گفتن عبارات آنها را بفهمید. شخصیت ها ممکن است غمگین ، خوشحال ، شگفت زده یا عصبانی باشند. و این را فوراً خواهید فهمید.

این نکات را برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم تمرین کنید

یک فیلم جالب را انتخاب کنید. احتمالاً این کاملاً واضح به نظر می رسد ، اما اگر فیلمی خسته کننده را انتخاب کنید ، حوصله تان سر میرود. و اگر حوصله تان سر برود ، توجه  بیش از یک ساعت و نیم دشوار خواهد بود!

به یاد می آورم زمانی که کودک بودم ، برای یادگیری زبان انگلیسی باید ساعتها و ساعتها فیلمهای واقعا قدیمی مانند “Singing in the Rain” ، “Mary Poppins ” را تماشا می کردم. اگر این فیلم ها را نمی شناسید – خوشحال می شوید که آنها را بررسی کنید – آنها بسیار قدیمی هستند! من دقیقا از آنها متنفر نبودم ، اما هنگام تماشای این فیلم ها به هیچ وجه احساس هیجان نمی کردم.
و به همین دلیل ، من اکیداً توصیه می کنم فیلم هایی را که دوست دارید انتخاب کنید. برای این کار می توانید به وب سایتی بنام  Rotten Tomatoes گوگل بروید که یک وب سایت با انتقادات و نقدهای بسیار خوب در مورد ده ها هزار فیلم است. این بهترین راه برای یادگیری زبان انگلیسی از طریق فیلم هایی است که شما دوست دارید و می دانید عالی خواهد بود.

فیلمی را انتخاب کنید که مطابق با سطح انگلیسی فعلی شما باشد.

به عنوان مثال ، برای مبتدیان به زبان انگلیسی ، معمولاً توصیه می کنم زبان انگلیسی را از طریق انیمیشن یاد بگیرید. دلیل اصلی این است که انگلیسی انیمیشن ها معمولاً بسیار دوستانه ، خوب و آسان برای درک هستند.
از طرف دیگر ، اگر سعی کنید چیزی مانند “رومئو و ژولیت” را تماشا کنید ، بسیار گیج خواهید شد. انگلیسی شکسپاری (که انگلیسی قرنها پیش  است) درکش حتی برای زبان آموزان پیشرفته انگلیسی بسیار دشوار است.

فرهنگ لغت خود را بیاورید.

فیلمی را با زیر نویس انگلیسی انتخاب کنید! بنابراین وقتی کلمه ای را می شنوید که به آن علاقه دارید ، آن را بررسی کنید! از آنجا که شما برای درک آن مشکل را پشت سر گذاشتید … می توانید برای مدت طولانی آن کلمه را نیز به خاطر بسپارید!

عبارات کوتاه را تکرار کنید!

بعضی اوقات ، ممکن است در فیلم چیزی جالب بشنوید. به عنوان مثال ، برخی از عبارات کوتاه ، یا عامیانه مانند ، “hell yeah” یا “sure thing” یا “you betcha!” که معمولاً در انگلیسی استفاده می شود. اگر دوست دارید بدانید چطور تلفظ میشود، واقعاً تکرار آن کمک می کند! بعد از مدتی با صدای بلند ، شما می توانید آن را برای مدت طولانی به یاد داشته باشید! این یک تمرین عالی و لذت بخش است – یکی از علاقه مندی های شخصی من.

با و بدون زیرنویس انگلیسی تماشا کنید.

می دانم تماشای یک فیلم به زبان خارجی و بدون زیرنویس واقعاً چالش برانگیز است. بنابراین توصیه من این است. وقتی بار اول فیلم تماشا می کنید ، فقط زیرنویس ها را روشن کنید. اما اگر بار دیگر فرصت تماشای آن را دارید ، سعی کنید زیرنویس ها را خاموش کنید.
به این ترتیب ، شما داستان را از اولین باری که تماشا کرده اید می دانید. و این بار ، شما می توانید گوش دادن به برخی از کلمات فردی که ممکن است آخرین بار آن را چک کرده اید را امتحان کنید. یا ممکن است سعی کنید ببینید که چقدر می توانید فیلم را بدون زیرنویس درک کنید.

از پخش کننده VLC استفاده کنید.

این در واقع یک پخش کننده ویدیو است که من برای تماشای فیلم در رایانه خود توصیه می کنم. این یکی از ابزارهای مورد علاقه من است. بیشتر افراد فقط از آن برای تماشای فیلم استفاده می کنند ، اما من آن را کمی متفاوت استفاده می کنم. (و اگر آن را ندارید ، می توانید پخش کننده VLC را بارگیری کنید ، این برنامه رایگان است.)
این کارهایی است که من انجام می دهم: اگر شما یک فیلم را به صورت آنلاین بارگیری می کنید ، VLC Player به شما امکان می دهد فیلم ها را با سرعت نیم و یا سرعت یک چهارم پخش کنید. بنابراین اگر قسمتهایی وجود دارد که شما نمی فهمید ، می توانید با سرعت کمتری پخش کنید و دوباره امتحان کنید! تمرین گوش دادن بسیار مفید است.

اشکالی ندارد اگر کلمات را از دست بدهید … فقط پیش بروید.

آخر از همه ، آنچه را که در ابتدا گفتیم به خاطر دارید؟ تماشای فیلم باید سرگرم کننده باشد … بنابراین اگر یک کلمه ، یک عبارت یا حتی جملات زیادی را از دست دادید ، اشکالی ندارد! فقط زیرنویس ها را دنبال کنید و از این طریق یاد بگیرید. احساس بد به خودتان راه ندهید … تماشای فیلم بایدسرگرم کننده باشد!

مقالات مرتبط

پاسخ