بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی از صفر

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی از صفر

این سوال برای همه وجود دارد که چگونه میتوانند در عرض ۲-۳ ماه، انگلیسی روان صحبت کنند، این افراد معمولا عجله دارند چون به زودی آزمون یا مصاحبه ای در راه دارند. در این نوشته نتیجه جدیدترین تحقیقات چندین ساله از معتبرترین موسسه زبان دنیا یعنی افورتلس را برای شما بازگو می کنیم و همزمان با تغییرات، این مقاله به روز می شود.

– اشتیاق زبان خواندن را در خود ایجاد کنید.

مهم ترین مساله برای شروع به یادگیری زبان، داشتن یک هدف است که در شما انگیزه ایجاد کند. به دلیل اینکه باید ۸-۱۴ ساعت در روز زبان بخوانید؛ و هر ساعت باید هوشیار، علاقمند و پرانرژی باشید. باید احساستان را بسازید و در انگلیسی غرق شوید. به یاد داشته باشید که احساس ۸۰ درصد موفقیت را شامل میشود و روش تنها ۲۰ درصد! برای داشتن شور و اشتیاق، باید یک دلیل قانع کننده برای یادگرفتن زبان داشته باشید. قبول شدن در یک امتحان، دلیل به اندازه ی کافی قانع کننده ای نیست. همچنین پیدا کردن یک کار هم دلیل کافی نیست. به یک دلیل بزرگ برای انجام اینکار نیاز دارید. اگر مشوق شما میتواند پول باشد، تصور کنید که زبان انگلیسی چگونه میتواند شما را پولدار کند. خانه رویایی، ماشین رویایی و زندگی رویاییتان را تجسم کنید. اگر عشق محرک شماست، تصور کنید که چه انسان های فوق العاده ای را میتوانید در دیگر کشورها ملاقات کنید. به رابطه با خارجی های زیبا و جذاب فکر کنید! دلیل تان را بر روی یک کاغذ بزرگ بنویسید و در اتاق تان بچسبانید.

اشتیاق زبان خواندن را در خود ایجاد کنید.

_ تلاش برای صحبت کردن با زبان انگلیسی

کلید دوم برای یادگیری فوق العاده سریع و شدت باورنکردنی، تمرکز برروی میزان ورودی انگلیسی است. وقتتان را برای تلاش جهت صحبت کردن و گرامر و لغت هدر ندهید، به جایش سعی کنید بیشتر وقتتان را برروی گوش کردن (listening) و خواندن متون (reading) بگذارید. این یک راه سریعتر و کارامدتر برای تسلط بر زبان انگلیسی است. همیشه یک کتاب انگلیسی با خود به همراه داشته باشید و بخوانید. همچنین به داستان های کوتاه، درس های تصویری و مقاله های صوتی گوش کنید. اینها درس های قدرتمندی هستند و به شما کمک میکنند که سریعتر یاد بگیرید. باید رمان های انگلیسی آسان بخوانید، میتوانید از رمان های انگلیسی زیر شروع کنید. به طور کامل وقتتان را برای خواندن کتاب های درسی هدر ندهید.

تلاش برای صحبت کردن با زبان انگلیسی
تلاش برای صحبت کردن با زبان انگلیسی

_ خلاصه نویسی کنید.

_ خلاصه نویسی به شما کمک می کند که هم درک مطلب ناشی از خواندن متن انگلیسی و هم رایتینگ را در داخل یک تسک که بر هر دو مهارت تمرکز دارد، ترکیب کنید. خلاصه نویسی عبارت است از ترکیب تکه ای از محتوای کتبی در داخل یک یا دو پاراگراف که موضوع و نکات اصلی محتوای کتبی اصلی را منتقل می کند. محتوای کتبی اصلی می تواند بخشی از یک رمان، مقاله ای در یک مجله یا داستانی کوتاه باشد. هدف اینست که با دقت محتوا را بخوانید و ایده هایی را که ارائه می شوند شناسایی کنید.
بهترین راه این است که به آهستگی محتوا را بخوانید و یادداشت بردارید. همچنین مفید است که برای بار دوم متن را بخوانید تا مطمئن شوید هیچ ایده ی مهمی را از دست نداده اید. همزمان که متن را می خوانید از خود سؤالاتی این چنینی بپرسید:
مؤلف می خواهد که چه چیزهایی را بدانم؟
مؤلف چگونه این اطلاعات را به اشتراک می گذارد؟
مؤلف چه جزئیاتی را تأمین می کند تا از موضوع اصلی پشتیبانی کند؟
آیا عباراتی وجود دارد که من بلد نیستم و باید در موردشان بیشتر تحقیق کنم؟

 خلاصه نویسی کنید.

_ چیزی که میبینید را بگویید.

ممکن است به پنجره یا به تلویزیون نگاه کنید، هر چیزی که میبینید را بگویید؛ مثلا مردی که با بلوز آبی در حال رانندگی است را به انگلیسی بگویید، این یک زبان ساده است اما خودتان متوجه میشوید که چطور میتواند هماهنگی ذهن و زبانتان را افزایش دهد. بعد از مدتی متوجه میشوید که دیگر لازم نیست جمله ای را در ذهنتان ترجمه کنید و پس از آن وقتی یک مکالمه واقعی داشته باشید میبینید که میتوانید افکارتان را راحتتر ابراز کنید. در مورد اشتباهات هنگام گفتن جملات نگران نباشید، مهم ترین هدف انجام این تمرین، تسلط و روان بودن است. اگر میخواهید اشتباهاتتان را تصحیح کنید، صدایتان را ضبط کنید و دوباره گوش کنید که ببینید کجاها اشتباه کرده اید.

مقالات مرتبط

پاسخ