وبلاگ

بهترین کتاب ها برای بهبود واژگان انگلیسی

یادگیری لغات انگلیسی

آیا هرگز تعجب کرده اید که چرا ساختن یک دایره واژگان خوب بسیار مهم است و بهترین کتاب ها برای بهبود واژگان کدامند؟ واژگان یکی از مهمترین ابزارها برای تسهیل ارتباطات است. از آنجا که واژگان از اهمیت بالایی برخوردار هستند ، منطقی است که هر وقت ممکن است اندازه لغات خود را افزایش دهید. گذشته از اینکه بتوانید افکار و ایده های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید ، امتحانات ورود به کالج و امتحانات ورودی دانش آموخته گان دانشکده، واژگان شما را به عنوان معیار مهارت های زبانی شما به زبان انگلیسی تست می کنند. اندازه واژگان شما نیز نشانگر خوبی از توانایی درک مطلب شما هنگام خواندن مطالب جدید است. و نهایتا ، چون دانش آموزان سایر کشورها زبان انگلیسی را به عنوان زبان دوم یاد می گیرند ، باید واژگان خود را بسط دهند.

فرهنگ لغت یکی از بهترین کتابها برای بهبود واژگان است. یکی از راه های افزایش واژگان ، باز کردن فرهنگ لغت و شروع به خواندن و حفظ کردن کلمات است. اگرچه این روش ساده و ارزان است ، اما صرفاً خواندن فرهنگ لغت و به خاطر سپردن کلمات همیشه سرگرم کننده یا مؤثر نیست.

روش دیگر جایگزین برای افزایش واژگان ، خواندن بی وقفه است. با افزایش مقداری که می خوانید ، حجم واژگان خود را افزایش می دهید. تعدادی کتاب موجود در بازار می تواند به شما در افزایش واژگان کمک کند.

بهترین کتاب ها برای بهبود واژگان

یکی از کتابهای پیشرو در بازار تحت عنوان Word Power Made Easy توسط نورمن لوئیس نامگذاری شده است که از سال 1949 منتشر شده است. این کتاب واژگان فعلی شما را ارزیابی می کند و سپس به شما توصیه می کند در زمینه هایی که برای ساخت واژگان خود نیاز دارید ، استفاده کنید. همچنین ریشه کلمات را نیز در بر می گیرد و به خواننده می آموزد که چگونه از ریشه کلمات استفاده کند تا معنای کلمات جدید را بر اساس ریشه کلمه رمزگشایی کند. هر فصل با یک مسابقه به پایان می رسد ، بنابراین می توانید تشخیص دهید که چقدر خوب یاد می گیرید.خواندن این کتاب در بسیاری از کلاس های انگلیسی در دهه 50 مورد نیاز بود.

Merrium-Webster Inc قدیمی ترین تولید کننده فرهنگ لغت در آمریکا است. قدمت این شرکت به زمان نوح وبستر باز می گردد. آنها بزرگترین پایگاه داده با بیش از 6.5 میلیون کلمه دارند. کتاب آنها ، Webster’s New Explorer Vocabulary Skill Builder ، به گونه ای طراحی شده است که حدود 200 کلمه ریشه یونانی و لاتینی را به شما بیاموزد که متداول ترین کلمات انگلیسی در حال استفاده از آن مشتق شده اند. با درک کلمات ریشه ای ، می توانید معنای کلمات جدید را که با آن روبرو می شوید ، درک کنید. این کتاب در واحدهایی سازماندهی شده است که یک ریشه را بررسی می کند. پس از هر دو ریشه و آزمایش های دوره ای ، آزمونها وجود دارد که آخرین شدت آن تا هشت ریشه را پوشش می دهد. این به شما فرصتی می دهد تا یادگیریهایی را که انجام می دهید تقویت کنید. قسمت پشتی کتاب شامل پاسخ سوالات و آزمونها است تا بتوانید خود را بررسی کنید. این کتاب می تواند یک منبع عالی برای دانشجویانی باشد که برای امتحانات ورودی SAT و ACT در کالج تحصیل می کنند.

مهارت های واژگان خود را تقویت کنید:  A Quick and Easy Method  توسطجان لا کارنا 4.5 ستاره را در مقیاس بررسی آمازون رتبه بندی می کند. این کتاب به خواننده یاد می دهد که معانی کلمات را با استفاده از تکنیک mnemonic بسیار قدرتمند به خاطر بسپارد. با استفاده از یک جمله کلیدی و پیوندی برای هر کلمه ، می توانید معنای صدها یا هزاران کلمه جدید را به خاطر بسپارید. بیش از 1400 کلمه جدید واژگان با کلیدهای آنها و جملات پیوندی معرفی شده اند. بر اساس این تکنیک ، درک مطلب و اندازه واژگان شما باید به طرز چشمگیری افزایش یابد. از آنجا که اکثر تست های استاندارد از جمله SAT و ACT بخش کلامی قابل توجهی دارند ، نمرات شما باید افزایش چشمگیری نشان دهد. تست های هوش همچنین دارای بخش های ارزیابی کلامی هستند که به کمک این تکنیک کمک می کند. اگر از ضریب هوشی شما بالا برود ، نباید تعجب کنید. نویسنده یک مددکار اجتماعی در لوئیزیانا است و سابقه ای در روانشناسی و روزنامه نگاری دارد.
اینها برخی از مفیدترین کتابها برای ساختن واژگان شخصی است. بسیاری کتابهای دیگر نیز در بازار موجود است. انتخاب شما باید براساس این باشد که کدام یک احساس راحتی کنید و کدام یک با سبک یادگیری شخصی شما مطابقت داشته باشد. صرف نظر از این که کدام کتاب را انتخاب کنید ، می توانید امروز مهارتهای مکالمه و درک مطلب را افزایش دهید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید