تنها شرط ضروری برای موفقیت در کسب و کار

تنها شرط ضروری برای موفقیت در کسب و کار

تنها شرط ضروری برای موفقیت در کسب و کار، داشتن مشتری ای است که دست به جیب باشد، یعنی آن دسته از مشتریانی که حاضر هستند برای خرید محصولات شما پول پرداخت کنند.

تنها زمانی که شخصی برای خرید محصولات و یا خدمات شما پول دهد شما می توانید ادعا کنید که دارای کسب و کار هستید. کسب و کار به معنای تولید یک محصول نیست چرا که اگر مشتریانی نداشته باشید که محصولات شما را بخرند ،عملا شما کسب و کاری نخواهید داشت. پس بازار، معیار نهایی موفقیت است.

از طرفی هم اگر کسی محصول شما را خریده به این معناست که شما کسب و کار خوبی دارید و برای پایداری و رونق کسب و کار خود باید به داشتن تعداد مطلوبی از مشتریان برسید که در یک دوره ی زمانی بسیار کوتاه پول کافی پرداخت کنند. با این روش سرمایه کسب و کارتان از بین نمی رود و سود کافی نیز به دست خواهید آورد.

اگر کسب و کار شما به صورت استارت آپی بوده و منابع زیادی ندارید و منابع شما محدود هستند، پس باید سعی کنید هر اقدام و عملی که انجام می دهید دارای بازدهی بسیار بالایی باشد. در نتیجه کار شما با ساخت یک محصول یا خرید ماشین آلات و استخدام کارکنان و … آغاز نمی شود بلکه شما باید به دنبال نیازهای برآورده نشده ی بازار باشید و کسب کار خود را به سمت برطرف کردن آن نیاز ها سوق دهید و مشتری های بیشتری را جذب کنید.

خودتان بازار جدیدی بسازید و سلطه ی آن را خود بر عهده بگیرید. شما میتوانید با ساخت محصولات نو آورانه ای که نمونه ی آنها در بازار موجود نیست فعالیت خود را شروع کنید که این امری ضروری برای رسیدن به موفقیت در یک استارت آپ است. با تولید محصول جدید سهم بازار شما افزایش زیادی خواهد یافت و حتی این امکان وجود دارد که شما بازار را تحت سلطه ی خود در آورید، میتوانید از سهم بازار به عنوان مبنایی برای توسعه کسب و کارتان برای آینده استفاده کنید. آغاز کسب و کاری که قبلا نمونه ی آن در بازار وجود داشته است کار را برای شما بسیار دشوار تر می سازد.

برای شروع کسب و کار در یک بازار جدید، باید بر روی مشتری هدف تمرکز کنید. مشتری هدف به گروهی از مشتریان بالقوه گفته می شود که ویژگی های مشابه یکسانی دارند و دلایل یکسانی برای خرید یک محصول خاص دارند.

مقالات مرتبط

پاسخ

  1. درسته،
    البته مقداری مکان مناسب، برای کسب کار هم در این موضوع دخیل هست چون محدودیت هایی باعث میشه ما نتونیم بعضی کسب کار ها رو استارت بزنیم که گفتنش بماند.
    هرگاه هم محصولی که همیشه نیاز باشه برای خریدش مانند مواد خوراکی که نیاز های اولیه برای زندگی را تامین کنه
    میتونه گذینه های مناسبی برای استارت یه شغل و کسب کار باشه. امیدوارم در آینده بتونیم همه مون اون شغل مناسب رو که میخواهیم داشته باشیم.