وبلاگ

روان شناسی موفقیت چیست و چگونه ما را به هدفمان نزدیک میکند؟

روان شناسی موفقیت چیست و چگونه ما را به هدفمان نزدیک میکند؟

تعاريف زيادي براي موفقيت وجود دارد. روان شناسی موفقیت به معنای دست يابي به هدفي است که در نظر انسان مي باشد و با رسيدن به آن هدف براي خود موقعيت و اعتباري کسب مي کند.

یکی از مهمترین رازهای روان شناسی موفقیت این است که شما همیشه از اطلاعات لازم و کافی در زمینه کاری که قصد رسیدن به موفقیت در ان را دارید برخوردار باشید.با دارا بودن دانش و اطلاعات کافی می توانید در نهایت در مواقع لزوم بهترین تصمیم را بگیرید و اینجاست که تصمیمی درست می تواند به روند رو به رشد شما و مجموعه تان کمک شایانی بنماید.
به جرات می توان گفت یکی از مهمترین دلایل موفقیت افراد این است که با دیگر افراد موفق به صورت شبکه ای قوی همیشه در ارتباط هستند. معمولا از خصوصیات این افراد این است که سعی می کنند  همیشه اطلاعات و اخبار و دانش و تجربه دیگران را به سمت و سوی خود جلب نمایند.همیشه به دنبال علم و دانش هستند و اگر در هر زمان چیزی را نداند بدون هیچگونه خجالتی عنوان می کنند که نمی دانند و به دنبال یادگیری ان مطلب خواهند رفت.پس پر سو جو کردن و دریافت اطلاعات به روز می تواند یکی از عوامل روانشناسی موفقیت محسوب شود.

اگر با آغوش باز به سمت یادگیری بروید، مطمئن باشید که این دشواری، دانش فوق‌العاده‌ای برای‌تان به ارمغان می‌آورد و همین دانش است که شما را به سوی روشنگری هدایت خواهد کرد. یکی از بزرگترین هدایایی که من به عنوان روان‌درمانگر (psychotherapist) گرفته‌ام، خِرد جمعیِ مراجعه‌کنندگانم است. برای من افتخار بزرگی است که در مسیر غلبه بر چالش‌های زندگی، در آغوش کشیدنِ داشته‌ها و توانایی‌ها، و حرکت به سوی خودشکوفایی، از نزدیک آنها را همراهی کنم.

برای موفق بودن، باید بیدار شویم، باید از جا برخیزیم و با تمام وجود در عرصه‌ی زندگی حاضر شویم. باید خودمان را با شگفت‌انگیزترین سرنوشت‌ها هماهنگ کنیم و مسیر مناسبی را به سوی آن طرح‌ریزی کنیم. باید آگاهانه مسیری را انتخاب کنیم که بیداریِ آگاهی‌مان را هم از منظر فردی و هم جمعی، تسهیل کند.

به گذشته احترام بگذارید، از آن بیاموزید و بعد هم رهایش کنید. درباره‌ی آینده هم نگران نباشید. به سراغ قدرت فوق‌العاده‌ی روش‌های ذهن‌آگاهی هم‌چون تنفس عمیق و مدیتیشن بروید. این تمرین‌ها شما را در لحظه‌ی جاری، محکم و پایدار می‌کنند.

وین دایر (Wayne Dyer) می‌گوید: «هدف ما، واقعیت را شکل می‌دهد.» اهداف اصلی زندگی‌تان را شناسایی کنید، آنها را روی کاغذ بیاورید و با آنها زندگی کنید.

همان‌طور که در روانشناسی ورزشی گفته می‌شود، تجسم مثبت، احتمال موفقیت را افزایش می‌دهد. از خودتان بپرسید اگر چراغ جادو داشتم، چه آرزوهایی می‌کردم. سطح خواسته‌هایتان را بالا ببرید. به دنبال نقاط قوت و توانایی‌هایی در خود بگردید که به دیگران نفع برسانند. روابط «برد-برد» ایجاد کنید تا کائنات با تمام قدرتش از آن حمایت کند. برای خودتان «تابلوی تجسم» درست کنید.

به صدای درون‌تان توجه کنید و ببینید آیا افکار منفی‌ای وجود دارند که احتمالا ریشه در گذشته داشته باشند یا نه. با «زوم اوت» کردن و فاصله گرفتن، از باورهای منفی جدا شوید و از زاویه‌ی دیگری، به عنوان شخصی بی‌طرف، به این وضعیت نگاه کنید.

طبق قانون جذب، هر مثبتی، مثبت دیگری را جذب می‌کند. فهرستی از آن چیزهایی که قدردان‌شان هستید تهیه کنید. به جای بدترین منتقد، بهترین مشوق خود باشید.

با خودتان مهربان باشید و  به خودتان اهمیت بدهید. بین کار و زندگی تعادل ایجاد کنید و شبکه‌ی حمایتی مثبتی برای خود ایجاد کنید. این عشق به خود را با تعهد به دست‌یابی به بزرگترین موفقیت‌هایتان در زندگی نشان دهید.
موفقیت یعنی زندگی با تمام وجود، با صداقت و با شجاعت، آن هم به شیوه‌ای که تا جای ممکن با بهترین‌های خودتان و دیگران هماهنگ شوید.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید