وبلاگ

5 راهکار برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

6 راهکار برای یادگیری سریع زبان انگلیسی

آیا ممکن است به سرعت انگلیسی یاد بگیرید؟ چگونه می توانید اطمینان یابید که یاد می گیرید؟ ما این سوالات را با معلم انگلیس استرالیایی ویرجینیا لنگ مطرح کردیم و او روش های مختلفی را که می توانید برای یادگیری زبان انگلیسی به سرعت استفاده کنید به اشتراک گذاشت. سرغت یادگیری زبان آموران به تجربه،زمانی که صرف یادگیری میکنند و هدفشان از یادگیری بستگی دارد. با این وجود، ویرجینیا لنگ از Kaplan International در ملبورن به زبان آموزانی دارد که می خواهند سریع یاد بگیرند ،توصیه میکند: “این قطعا امکان پذیر است که زبان انگلیسی را به سرعت فرا بگیرید. من فکر می کنم که راز این است که تا آنجا که ممکن است خود را در زبان انگلیسی غوطه ور کنید.”

“مهمترین مسئله در مورد یادگیری زبان، داشتن انگیزه و درگیری و علاقه به موضوع است.”

1_ یادگیری زبان را با سرگرمی های خود متصل کنید

پیدا کردن انگیزه برای تداوم یادگیری زبان بسیار مهم است:

ویرجینیا پیشنهاد میدهد که دانش آموزان پنج سرگرمی مورد علاقه خود را ینویسند  وراه هایی رو در نظر بگیرند که می توانند در هنگام سرگرم شدن با این سرگرمی ها انگلیسی را بیاموزند. به عنوان مثال، اگر شما از آشپزی لذت می برید، آیا راهی برای یادگیری زبان انگلیسی در حال آشپزی وجود دارد؟ یک سری فعالیت های مرتبط با زبان در حیطه پخت و پز وجود دارد، از جمله دستور العمل های خواندن و تماشای فیلم های آشپزی . هر دوی این ها تمرین های خواندن و گوش دادن هستند که در آن دانش آموزان می توانند دستورالعمل های زیر را تمرین کنند – در حالی که غذایی خوشمزه درست میکنند!

2_ دیدار با مردم وحفظ دوستی ها

دیدار چهره به چهره با مردم به چندین روش به زبان آموزان کمک می کند: “شما را تست می کند. […] شما می توانید ببینید که چطور پیشرفت میکنید – چه چیزی هایی میفهمانید، چه چیرهایی میفهمید، چه جاهایی شکاف های کوچکی وجود دارد و چگونه می توانید روی آنها کار کنید”. همچنین، صحبت کردن با مردم به معنای مقابله با ترس های شما و ایجاد اعتماد به نفس برای صحبت در عموم است. اگر شما در خارج از کشور تحصیل می کنید، مهم است که سعی کنید  با دانشجویان محلی و بین المللی دوستی برقرار کنید و برای حفظ این دوستی ها تلاش کنید. “با دوستانتان در تماس باشید ، چه از طریق نوشتن یا صحیت کردن. “هنگام صحبت کردن، مهارت های متنی خود را توسعه دهید. صحبت کردن برای بعضی از زبان آموزان دلهره آور است چون گاهی احساس می کنند که نمی توانند کلماتی که می خواهند بیان کنند را بیاد بیاورند. با این حال، ویرجینیا میگوید حتی سخنرانان بومی انگلیسی نیز تلاش می کنند تا کلمه ی درست را پیدا کنند. ویرجینیا می گوید: لازم نیست همیشه کلمه درست را در زمان مناسب به یاد آورید. شما باید مهارت ها و توانایی های متنی خود را به خوبی بهبود بخشید. “شما باید به کلماتی فکر کنید که بوسیله آن ها میتوانید منظورتان را بیان کنید “

3_ روی نقاط ضعف خود کار کن

ویرجینیا می گوید مهم است که بدانید و زمینه هایی را که باید تمرین کنید را تشخیص دهید که نیاز به تمرین و بهبود دارند. این شامل صرف زمان برای رفع ضعف ها میشود حتی اگر شما حوصله سربر باشد. “هنگامی که شما انگلیسی را یاد می گیرید، مهم است که در تمام مهارت های انگلیسی خود ماهر باشید – اگر واقعا میخواهید در صحبت کردن روان شوید”.

4_ داوطلبانه وقت بگذرانید

در فضایی که مجبور هستید کاری جور کنید یا به صورت داوطلیانه وقت بگذرانید. در صورت امکان،سعی کنید ان را با چیزی که دوست دارید ترکیب کنید. این شما را مجبور می کند مهارت های خود را تمرین کنید. با این روش به سرغت پیشرفت خواهید کرد. تعامل با افراد به زبان انگلیسی زماتی که صرف بادگیری زبان انگلیسی میشود را معنی دارتر میسارد. “مهمترین مسئله در مورد یادگیری زبان، داشتن انگیزه و درگیری و علاقه به موضوع است.”

5_ تلاش کنید ، چون ارزشش را دارد

یادگیری یک زبان جدید به عنوان یک بزرگسال آسان نیست. شما به طور کامل به یک زبان مسلط هستید و پس از آن شما باید یک کودک، اساسا، در زبان دیگری، اما با ذهن یک بزرگسال باشید. ویرجینیا می داندکه زبان آموزان همیشه نمی توانند افکار و عقاید خود را همانند زبان مادری خود بیان کنند. این ممکن است احساس ناامید کننده و عجیب و غریب باشد اما ویرجینیا می گوید:

“در نهایت به آن دست خواهید یافت ، دشوار اما جالب است.”

Learn English Hacks یک مجموعه است که شامل معلمان استرالیایی است که در آن چالش هایی را که فراگیران ربان انگلیسی با آن خا روبرو میشوند و چگونگی غلبه بر آنها را مورد بحث قرار می دهد.تتا بایت این مقالات مفید رو برای شما همراهان به فارسی ترجمه میکنه تا به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک کنه.

ترجمه شده ار وبسایت www.abc.net.au

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید