نکاتی برای داشتن بدنی قدرتمند

چطور بدنی سالم و قدرتمند داشته باشیم؟

1.غذای سالم بخورید

یکی از بزرگترین چالش هایی که هنگام رشد با آن روبرو میشویم ، قرار دادن مواد مغذی و انرژی زا در برنامه ی غذاییمان میباشد . همه ی ما این مسیر را تجربه کرده ایم ، زمانیکه تصمیم میگیریم ، به طور مثال برای وعده ی غذاییمان کلم بروکلی و ماهی داشته باشیم اما در آخر سر از فست فود در آورده ایم . چه میشود اگر به خودمان بفهمانیم اینکه زندگی ما واقعا به این عادات بستگی دارد ؟ آیا در این صورت عادات غذایی خود را تغییر میدهیم ؟

photo 2019 08 30 12 10 20

در قدم اول روی مصرف سبزیجات و میوه تمرکز کنید . میتوانید مواردی مانند مرغ ، ماهی ، لبنیات، آجیل و لوبیا را در برنامه ی خود قرار دهید .

تفاوت بین کربوهیداتهای ساده و پیچیده را بدانید و کربوهیداتهای پیچیده را طوری اولویت بندی کنید که جذب آهسته تری در عین حال فیبر بیشتری را به شما برساند.

چربی های سالم را نسبت به چربی های ناسالم ترجیح دهید . چربی های اشباع نشده ، مانند روغن زیتون ، و اسید های چرب امگا3 که در ماهیان بذر و تخم کتان یافت میشوند، در واقع برای شما مناسب هستند. از چربی های ناسالم مانند چربی های اشباع شده و ترانس خودداری کنید .

تنوع غذایی را به رژیم غذاییتان اضافه کنید . شما میخوهید از قدرت بدنی بالاتری برخوردار باشید ، اما لذت را نیز در خوردن خود در نظر بگیرید . غذا خوردن تنها به معنای سود رساندن نیست . لذت بردن از آنچه میخورید و انجام میدهید ، شما را به فردی بهتر تبدیل میکند و همچینین شما را متعادل تر میسازد .

2.ورزش کنید

باید از تمام انرژی تان برای سوزاندن چربی ، ایجاد ماهیچه و ایجاد استقامت استفاده کنید . تمرین های بسیاری برای ساختن یک هیکل متناسب وجود دارد اما استقامت نیز حائز اهمیت میباشد . هر روز حداقل 30 دقیقه ورزش کنید . حال این ورزش کردن میتواند 20 دقیقه پیاده روی روزانه تان باشد اما 10 دقیقه را نیز برای حرکات کششی در نظر بگیرید .

3.وزنه برداری کنید

عضله سازی به شما کمک میکند تا قوی شوید . اما کار دشواری ست . ماهیچه ها در این صورت ترمیم میشوند تا قوی تر از قبل شوند . برای قدرت بیشتر روی تمام بدنتان میتوانید تمرکز داشته باشید . عضله سازی در نواحی زیر میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشد  :

قفسه ی سینه

بازو و شانه

ماهیچه های پا و ران ها

4.خواب کافی داشته باشید

برای بازسازی ماهیچه ها ، کاهش استرس و وضعیت روحی متعادل داشتن ، بدن انسان نیاز به 8 الی 10 ساعت خواب شبانه نیاز دارد که این اکثرا برای بزرگسالان صدق میکند .اگر یک شب به اندازه کافی و یا طولانی نخوابیدید ، شب دیگر را بیشتر بخوابید . زیرا برای خودتان کمبود خواب ایجاد کرده اید .

5.از سیگار ، الکل و مواد مخدر دور باشید

همه  متوجه این قضیه هستند که استعمال سیگار ، استفاده از مواد مخدر و نوشیدن بیش از حد الکل ، دستورالعمل مناسبی برای سلامتی نیست . اما به نظر میرسد زمانیکه ما میخواهیم مصرف کنیم ، به توجیه خودمان میپردازیم و یا به فراموشی میسپاریم .

برای کمک به شما آمارهایی از عواقب زیان بار آنان آورده ایم :

تقریبا 500000افراد سیگاری در ایالات متحده آمریکا جان خود را از دست داده اند . هر ساله افراد سیگاری به طور متوسط 13 یا 14 سال زودتر از افرادی که سیگاری نیستند ، در خطر مرگ هستند . این در واقع یک چهارم از زندگی آنان است که براحتی به از بین بردن آن پرداخته اند .

49%از قتل ها ، 52%از تجاوزها ، 21%از خودکشی ها ، 60% کودک آزاری و بیش از 50%از تصادفات کشنده جاده ای تنها به دلیل مصرف الکل بوده اند .

ترجمه شده از سایت :wikiHow.com

مقالات مرتبط

پاسخ