چگونه خوب و روان انگلیسی صحبت کنیم؟

3 راز برای مسلط و روان صحبت کردن به زبان انگلیسی

امروزه زبان انگلیسی با سرعتی خیره کننده رو به گسترش است. زبان اینترنت، علوم، پزشکی، فن آوری، سفر و … انگلیسی است. و برای افرادی که دوست دارند اوج موفقیت زندگی فردی و شغلی را تجربه کنند صحبت کردن در حد تسلط یک ضرورت محسوب می شود…!

تمرین ، تمرین ، تمرین

دقیقا همانند یک کودک که زبان مادری را به خاطر تکرار ها و در ارتباط بودن با افرادی که مدام کلمات و جملات را تکرار می کنند، فرا می گیرد، شما هم باید محیط را به گونه ای ایجاد کنید که مدام با کلمات، جملات، صدا ها و تصاویر زبان انگلیسی در ارتباط باشید، که البته برای شمایی که در ایران زندگی می کنید کار سختی است.  این را هیچ وقت فراموش نکنید که با هفته ای دو سه ساعت مطالعه و یک کلاس زبان نمی توان به هیچ جا رسید. بهترین راه برای تمرین زبان این است که روزی چند ده دقیقه و حتی در صورت نیاز چند ساعت اما مفید به مطالعه و تمرین زبان اختصاص دهید. باید مدام به هر نحو شده،(افراد، اخبار، کتب، فیلم، موزیک و …) با زبان در ارتباط باشید. اما مهم این است که این کار را هر روز انجام دهید. شما باید هر وقت مطالعه می کنید تا جایی که امکان دارد خود را غرق در زبان کنید. باید هر آنچه که به نظرتان دشوار است را بشنوید و بخوانید. اخبار انگلیسی را نمی فهمید؟ داستان فیلم را متوجه نمی شوید؟ نمی توانید خیلی خوب متون را بخوانید و بفهمید؟ مدام هنگام صحبت کردن پاز می کنید؟ خب اگر این توانا یی ها را داشتید که دیگر احتیاج به یادگیری زبان نداشتید.   این ها هیچ کدام مهم نیست شما حد اقل گوش کنید تا گوشتان در مبتدی ترین حالت با لغات و جمله ها، تلفظ ها و اینتونیشن ها آشنا شود.

تمرین ، تمرین ، تمرین

از شنیدن بیشتر استفاده کنید

وقتی بیشتر دانشجویان به یک انگلیسی زبان گوش می دهند  بر درک تمام کلمات تاکید دارند. این قطعا مهم است اما اما می توانید خیلی بیشتر از گوش دادن یادبگیرید. تنها برای درک معنی کلمات گوش ندهید بلکه به روشی که فرد کلمات را می گوید هم توجه کنید. توجه کنید کدام کلمات را در جمله به هم وصل می کند یا کی به جای “you” از “ya” استفاده می کنند. سعی کنید این جزئیات را دفعه بعدی که صجبت می کنید استفاده کنید تا انگلیسی شما طبیعی تر به نظر برسد.

گفتنش ساده است، درسته؟ وقتی به انگلیسی زبانان گوش می دهید درک تمام کلمات انگلیسی است که گفته می شود. ممکن است کلمات زیادی را که شما نمی دانید استفاده کنند، سریع صحبت کنند یا لهجه غلیظی داشته باشند. برای تقویت این مهارت میتوانید ازفیلم های بدون زیرنویس و همچنین کتاب های صوتی استفاده نمایید.

از شنیدن بیشتر استفاده کنید

خود را بیش از حد درگیر گرامر نکنید

کلید یادگیری زبان انگلیسی پیدا کردن تعادل بین مطالعه و تمرین است. روان صحبت کردن انگلیسی  با دانستن خوب دستور زبان انگلیسی برابر نیست – حتی انگلیسی زبان ها اشتباهات گرامری دارند. روان صحبت کردن یعنی توانایی برقراری ارتباط. برای همین گاه مهم است که کتابهای دستور زبان را کنار گذاشت تا بتوان آن مهارت های نوشتن، خواندن، گوش دادن و صحبت کردن را در جهان واقعی تمرین کنید.

مقالات مرتبط

پاسخ