چگونه خودمان باشیم (بخش اول)

“خودتان باشید ” کاملا رایج ترین عبارت در تاریخ توصیه های مبتنی بر فردگرایی است . خودتان باشید . این یک عقیده ی مبهم است . واقعا منظور از خود بودن چیست ؟ آیا واقعا آنطور که به نظر میرسد ، آسان است ؟ با مراحل زیر ، بله آسان است :

خودتان را پیدا کنید و طبق شرایطتان خود را تعریف کنید

اسکار ویلد با شوخ طبعی همیشگی اش گفت : خودتان باشید . بقیه افراد قبلا انتخاب شده اند . هر چند این جمله طنز به نظر میرسد اما یک جمع بندی کلی از حقیقتی محض میباشد . شما خودتان نخواهید بود زمانیکه خودتان را قبول و درک نمیکنید. این باید هدف اصلی شما باشد : پیدا کردن خود واقعیتان .

♦زمانی را پیدا کنید برای اینکه ارزش واقعی خود را پیدا کنید. برای این کار، زندگی و انتخاب های خود را در نظر بگیرید. سعی کنید در مورد انواع کارهایی که میخواهید و یا نمیخواهید انجام دهید ، فکر کنید و مطابق آن رفتار کنید .پیدا کردن از طریق آزمایش و خطا بیشتر از آنچه که فکر میکنید ، کمک میکند .

♦شما حتی میتوانید از تست های شخصیتی استفاده کنید ، اما مرقب باشید تنها آنچه را که میخواهید از آنها بگیرید و اجازه ندهید ، نتیجه ی این آزمون ها شما را تعریف کند . اما مطمئن باشید تا جایی نتیجه ی این آزمون ها درست میباشد . زیرا آنها نتیجه ی انتخاب های شما هستند و این را همیشه در نظر بگیرید که اگر شما در اطراف آدم های درست باشید ، با گذشت زمان آنها خود واقعیتان را قبول خواهند داشت .

اگر به نظر می آید که شما با برخی از ارزش ها و عقایدتان چالش هایی دارید ، متعجب نشوید

این یک نتیجه طبیعی است که عوامل مختلفی ، از جمله فرهنگ، مذهب ، مربیان ، منابع آموزشی و…. براحتی میتوانستند نقش داشته باشند . اما آنچه حائز اهمیت است ، اینست که شما با چالش هایتان روبرو شوید و مسائلتان را با خود حل کنید و در آخر به چیزی برسید که برای شما واقعا ارزشمند است .

به خود اجازه ندهید که در گذشته بمانید

به خود این اجازه را دهید که خطاهای گذشته و یا رفتارهایی که نسبت به آنان احساس خوبی ندارید ، بخشنده و فراموش کار باشید . روی پذیرش اشتباهات و انتخاب هایی که انجام داده اید ، کار کنید . آنها در گذشته انجام شده اند و شاید شما در آن زمان دلایل خود را برای انجام آنان داشته اید و شاید در آن زمان انتخاب درستی بوده است . بنابراین به جای اینکه خود را بخاطر اشتباهات گذشته تان آزار دهید ، به خودتان اجازه دهید که درس های آنان را بیاموزید و به رشد خود ادامه دهید .

هرگز به دنبال نقاط قوت خود نباشید

با گذشت زمان ممکن است ، نقاط قوتتان از بین روند و یا تغییر کنند .

♦قیاس منجر به نارضایتی میشود . کسیکه ناراضی از خودش باشد ، نمیتواند خود واقعی اش باشد ، زیرا دائما در حال مقایسه کردن خود با دیگران است

آرام باشید

photo 2019 08 30 12 42 49

از نگرانی در مورد حتی بدترین اتفاقاتی که ممکن است رخ دهند ، دست بردارید . روی خودتان  کار کنید که بعد از آن بخندید .

♦وقایع بد زندگیتان را به یک داستان خنده دار تبدیل کنید که میتوانید با دیگران به اشتراک بگذارید و این باعث میشود که دیگران متوجه این قضیه شوند که شما کامل نیستید و باعث میشود احساس راحتی بیشتری داشته باشید .

♦اگر مردم قضاوت هایی بیجا و یا بی رحمانه ای در مورد شما کردند ، به خودتان نگیرید . این در واقع به ضرر آنهاست ، نه شما .

 

ترجمه شده از سایت :wikiHow.com

 

 

 

 

مقالات مرتبط

پاسخ