چگونه خودمان باشیم (بخش اول)

“خودتان باشید ” کاملا رایج ترین عبارت در تاریخ توصیه های مبتنی بر فردگرایی است . خودتان باشید . این یک عقیده ی مبهم است . واقعا منظور از خود بودن چیست ؟ آیا واقعا آنطور که به نظر میرسد ، آسان است ؟ با مراحل زیر ، بله آسان است :

خودتان را پیدا کنید و طبق شرایطتان خود را تعریف کنید

اسکار ویلد با شوخ طبعی همیشگی اش گفت : خودتان باشید . بقیه افراد قبلا انتخاب شده اند . هر چند این جمله طنز به نظر میرسد اما یک جمع بندی کلی از حقیقتی محض میباشد . شما خودتان نخواهید بود زمانیکه خودتان را قبول و درک نمیکنید. این باید هدف اصلی شما باشد : پیدا کردن خود واقعیتان .

♦زمانی را پیدا کنید برای اینکه ارزش واقعی خود را پیدا کنید. برای این کار، زندگی و انتخاب های خود را در نظر بگیرید. سعی کنید در مورد انواع کارهایی که میخواهید و یا نمیخواهید انجام دهید ، فکر کنید و مطابق آن رفتار کنید .پیدا کردن از طریق آزمایش و خطا بیشتر از آنچه که فکر میکنید ، کمک میکند .

♦شما حتی میتوانید از تست های شخصیتی استفاده کنید ، اما مرقب باشید تنها آنچه را که میخواهید از آنها بگیرید و اجازه ندهید ، نتیجه ی این آزمون ها شما را تعریف کند . اما مطمئن باشید تا جایی نتیجه ی این آزمون ها درست میباشد . زیرا آنها نتیجه ی انتخاب های شما هستند و این را همیشه در نظر بگیرید که اگر شما در اطراف آدم های درست باشید ، با گذشت زمان آنها خود واقعیتان را قبول خواهند داشت .

اگر به نظر می آید که شما با برخی از ارزش ها و عقایدتان چالش هایی دارید ، متعجب نشوید

این یک نتیجه طبیعی است که عوامل مختلفی ، از جمله فرهنگ، مذهب ، مربیان ، منابع آموزشی و…. براحتی میتوانستند نقش داشته باشند . اما آنچه حائز اهمیت است ، اینست که شما با چالش هایتان روبرو شوید و مسائلتان را با خود حل کنید و در آخر به چیزی برسید که برای شما واقعا ارزشمند است .

به خود اجازه ندهید که در گذشته بمانید

به خود این اجازه را دهید که خطاهای گذشته و یا رفتارهایی که نسبت به آنان احساس خوبی ندارید ، بخشنده و فراموش کار باشید . روی پذیرش اشتباهات و انتخاب هایی که انجام داده اید ، کار کنید . آنها در گذشته انجام شده اند و شاید شما در آن زمان دلایل خود را برای انجام آنان داشته اید و شاید در آن زمان انتخاب درستی بوده است . بنابراین به جای اینکه خود را بخاطر اشتباهات گذشته تان آزار دهید ، به خودتان اجازه دهید که درس های آنان را بیاموزید و به رشد خود ادامه دهید .

هرگز به دنبال نقاط قوت خود نباشید

با گذشت زمان ممکن است ، نقاط قوتتان از بین روند و یا تغییر کنند .

♦قیاس منجر به نارضایتی میشود . کسیکه ناراضی از خودش باشد ، نمیتواند خود واقعی اش باشد ، زیرا دائما در حال مقایسه کردن خود با دیگران است

آرام باشید

چگونه خودمان باشیم (بخش اول)

از نگرانی در مورد حتی بدترین اتفاقاتی که ممکن است رخ دهند ، دست بردارید . روی خودتان  کار کنید که بعد از آن بخندید .

♦وقایع بد زندگیتان را به یک داستان خنده دار تبدیل کنید که میتوانید با دیگران به اشتراک بگذارید و این باعث میشود که دیگران متوجه این قضیه شوند که شما کامل نیستید و باعث میشود احساس راحتی بیشتری داشته باشید .

♦اگر مردم قضاوت هایی بیجا و یا بی رحمانه ای در مورد شما کردند ، به خودتان نگیرید . این در واقع به ضرر آنهاست ، نه شما .

 

ترجمه شده از سایت :wikiHow.com

 

 

 

 

مقالات مرتبط

پاسخ