وبلاگ

چگونه خودمان باشیم (بخش دوم)

صادق و راحت باشید

چه چیزی برای پنهان کردن دارید ؟ همه ی ما ناقص و در حال رشد و یادگیری اصول انسانی هستیم . اگر از هر جنبه ای از خود احساس شرمندگی و کمبود چه از نظر روحی و یا جسمی کردید ، باید آن را قبول کرده و به اصلاح آن نقص ها بپردازید .

خود را با دیگران مقایسه نکنید

اگر همیشه در حال تلاش بوده اید که کسی باشید که هرگز نبوده اید ، فرد خوشبختی نخواهید شد . این امر نتیجه ی مقایسه خود با دیگران است . این همانند شیب لغزنده ای برای رشد بیشتر تفکر منفی میباشد.

♦شما همیشه ظاهر دیگران را میبینید و در آرزوی به دست آوردن آن هستید اما هرگز درون زندگی واقعی آنان را که در ظاهر کاملا بی نقص هستند ، نمیبینید . با مقایسه خود با دیگران ، شما به زندگی آنان ارزش میبخشید و از ارزش زندگی خود میکاهید .این در واقع کاری بیهوده ست که فقط به شما آسیب میرساند.

♦در عوض به شخصی که هستید ، ارزش دهید .شخصیت خود را دوست داشته ونقص های خود را در آغوش بگیرید . همه ی ما داری نقص هایی هستیم که همانطور که قبلا توضیح داده شد ، صداقت بهتر از فرار از آنهاست .

دست از اهمیت دادن در مورد نظر مردم درباره ی خودتان  بردارید

برخی از مردم شما را ممکن است دوست داشته باشند و برخی دیگر برعکس. و ممکن است هر دوی آنان بابت این ققضیه حق داشته باشند . این غیر ممکن است که خود واقعیتان باشید ، و مدام در حال شک و ابهام در مورد خودتان باشید . ممکن است مدام در حال پرسش از خودتان باشید که آِیا من چاق هستم ؟ آیا من انسانی خوب ، باهوش و محبوب هستم ؟ برای اینکه خودتان باشید ، باید این نگرانی ها را کنار بگذارید و اجازه دهید رفتار های شما ادامه پیدا کنند.

♦اگر خود را برای فردی و یا گروهی تغییر دهید ، ممکن است فرد و یا گروه دیگری از شما خوشش نیاید پس میتوانید به جای اهمیت دادن به نظرات آنان در مورد شما روی پرورش استعدادها و نقاط قوتتان کار کنید زیرا اینجوری در آخرمورد قبول مردم واقع خواهید شد و آنان شما را دوست خواهند داشت .

دست از دوست داشتن همه ی افراد بردارید

همیشه خواستار عشق و محبت بودن ،کاری کاملا بیهوده و بی معنی است که به رشد و اعتماد به نفس شخصی شما آسیب میزند .چه کسی اهمیت میدهد که دیگران چه میگویند؟هیچکس نمیتواند بدون رضایت شما باعث شود که شما احساس نادانی کنید.

اطراف خود را با افراد مثبت احاطه کنید

اگر با فشار های منفی اجتماعی و یا زورگویی روبرو هستید ، نگذارید آنان باعث شوند که آنچه را که میخواهید انجام دهید ، برای شما کم اهمیت شود .اگر روش های خوب مقابله با مشکلاتتان را بدانید ، نجات خودتان برایتان آسانتر میشود.ایجاد حلقه ای از دوستان و افراد قابل اعتماد که دیدگاه ها و عقاید شما را در زندگی محترم میشمارند ، راهی مناسب برای کاهش تاثیر افراد بد در زندگیتان است. شما میتوانید به راحتی به خود بگویید که نظر َآنان اهمیتی ندارد، اما اگر افرادی که حمایتگر شما هستند ، در اطراف شما باشند ، کارتان بسیار راحتتر خواهد بود .

ترجمه شده از سایت :wikiHow.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید