وبلاگ

چگونه در 10 مرحله به زبان انگلیسی مسلط شوید(بخش دوم)

تسلط بر زبان انگلیسی

5. از گوش دادن به زبان انگلیسی گفتاری بیشتر بهره مند شوید

وقتی اکثر دانش آموزان به یک انگلیسی زبان گوش می دهند ، آنها روی درک معنای همه کلمات تمرکز می کنند. این قطعاً مهم است ، اما چیزهای بیشتری وجود دارد که می توانید از گوش دادن یاد بگیرید. سعی کنید نه تنها به معنای کلمات گوش کنید بلکه به نحوه بیان شخص  نیز گوش فرا دهید. توجه کنید که کلمات را با چه جملاتی به یکدیگر پیوند می زنند یا وقتی به جای “you” می گویند “ya”. دفعه بعدی که صحبت می کنید سعی کنید این جزئیات را به خاطر بسپارید و انگلیسی شما طبیعی تر خواهد شد.

گفتنش راحت تر است، درست است؟ هنگامی که به انگلیسی زبانان بومی گوش می دهید ، درک تمام کلمه ای که گفته می شود دشوار است. ممکن است آنها از کلماتی استفاده کنند که شما نمی دانید ، یا خیلی سریع صحبت کنند یا لهجه داشته باشند.

6. از آن استفاده کنید یا بیخیالش شوید

یک عبارت به زبان انگلیسی وجود دارد: “Use it or lose it” که اساساً به این معنی است که اگر یک مهارت را تجربه نکنید ، ممکن است آن را فراموش کنید. این ایده می تواند برای یادآوری واژگان جدید انگلیسی به شما کمک کند.

بهترین راه برای به یاد آوردن یک کلمه جدید استفاده از آن است تا در حافظه شما بماند. وقتی یک کلمه جدید را یاد می گیرید ، سعی کنید آن را در طول هفته چند بار به صورت جملات بیان کنید و هرگز آن را فراموش نخواهید کرد.

7. یادگیری و مطالعه عبارات

تسلط به زبان انگلیسی به معنای توانایی بیان افکار ، احساسات و ایده های خود هست. هدف شما صحبت به زبان انگلیسی به صورت کامل است ، پس چرا آن را در جملات کامل یاد نمی گیرید؟ در صورتی که عبارات کل را مطالعه کنید ، به جای صرف واژگان و افعال ، متوجه خواهید شد که زبان انگلیسی در زندگی روزمره شما مفیدتر است.

در مورد عباراتی که مکرر در زبان مادری خود استفاده می کنید فکر کنید ، شروع کنید و سپس یاد بگیرید که چگونه آنها را به زبان انگلیسی بگویید.

8. گرامر را زیاد مطالعه نکنید

نکته اصلی یادگیری یک زبان ، یافتن تعادل بین مطالعه و تمرین است. تسلط به زبان انگلیسی به معنای دانستن دستور زبان انگلیسی نیست – حتی انگلیسی زبانان بومی نیز اشتباهات گرامری را مرتکب می شوند! تسلط در مورد توانایی برقراری ارتباط است.

به همین دلیل است که گاهی اوقات مهم است که کتاب درسی دستور زبان را کنار بگذارید ، بنابراین می توانید در دنیای واقعی مهارتهای نوشتاری ، خواندن ، گوش دادن و صحبت کردن را بیرون بیاورید و تمرین کنید.

9. از اشتباه کردن نترسید

بعضی اوقات دشوار است كه همه آن قوانین و كلمات را در یك جمله ساده قرار دهید. اجازه ندهید که ترس از گفتن چیزی اشتباه ،شما را مانع از صحبت کند.

حتی اگر فکر می کنید اشتباه می کنید ، به هر حال ادامه دهید. در اکثر اوقات ، مردم می فهمند که شما چه می خواهید بگویید ، حتی اگر اشتباه کنید. به علاوه هرچه بیشتر صحبت کنید ، آسانتر می شود و سریعتر کلمات صحیح به ذهن متبادر می شوند.

10. بر نحوه یادگیری زبان انگلیسی از هرکسی تمرکز کنید

شما فقط نباید از کتاب های درسی و معلمان انگلیسی یاد بگیرید – هر کس به زبان انگلیسی صحبت کند می تواند به شما در تمرین کمک کند.

تصور کنید کسی از شما بخواهد، به زبان مادری خود چیزی را تلفظ کنید. عصبانی میشوید؟ نه! شما احتمالاً خوشحال خواهید شد که کمک کنید ، دقیقاً بیشتر انگلیسی زبانان خوشحال هستند که به شما کمک می کنند که نحوه یادگیری زبان انگلیسی را دریابید.

اگر انگلیسی زبانی را می شناسید ، خواه دوست یا همکار باشد ، از این فرصت برای تمرین و یادگیری از آنها استفاده کنید. همچنین می توانید یک تبادل آنلاین انگلیسی را برای گپ زدن از هرجایی امتحان کنید!

ترجمه شده از سایت www.fluentu.com

بخش اول این مطلب را اینجا در تتابایت بخوانبد

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید