وبلاگ

این نکات را بخوانید تا شاد زندگی کنید (1)

چگونه شاد باشیم

به خودت تعلق داشته باش 

این به این معناست که عادات ، شخصیت ، طرز نگاه کردن ، صحبت کردن و صدایتان را قبول داشته باشید و آنان را دوست بدارید و در آغوش بگیرید . به یاد داشته باشید که شما یک شخصیت منحصر به فرد دارید که دارای ارزش ، عشق و احترام است . یادگیری راحت بودن در کنار خود به شما کمک میکند که اعتماد به نفس خود را به دیگران نشان دهید و زندگی شادتری را تجربه کنید .

متاسف نباشید از صفاتی که بخشی از شما هستند مانند شخصیت ، صدا و عادات شما . اگرعاداتی در شما وجود دارند که میخواهید آنها را تغییر دهید ، مطمئن شوید که این کار را برای خودتان انجام میدهید نه به این دلیل که شخص دیگری به شما گفته باشد . تصمیات خود را بر اساس ارزش هایی که دارید ، بگیرید ، نه به این دلیل که دیگران شما را مجبور کرده باشند .

از اندام خود حس رضایت داشته باشید . مایه تاسف است که در دنیای امروز ،زنان و مردان ، در معرض بمباران تصاویری از نحوه ی ظاهر شدن و لباس پوشیدن طبق سلیقه ی عده ای خاص از افراد هستند. این آرمانهای کلیشه ای صدمات زیادی میتوانند وارد کنند . به طور مثال بیش از 91% زنان از وضعیت ظاهری خود ناراضی هستند . سعی کنید چیزهایی را در خود پیدا کنید که دوستشان داشته باشید . یادداشتهایی مانند : “ تو فوق العاده ای “، “تو انسانی کامل هستی ” را به آیینه ای که همیشه از آن استفاده میکنید بچسبانید . به شما کمک زیادی خواهد کرد . این را هیچ وقت فراموش نکنید که شما آدم منحصر به فرد خودتان هستید.

لسیتی از نقاط قوت خود تهیه کنید . با خودتان صادق باشید . هر آنچه را که میشناسید که در آن خوب هستید ، یادداشت کنید، مهم نیست که چقدر جزئی به نظر میرسند .

 

اهداف معنادای برای خود تعیین کنید

نگاهی طولانی به زندگی ، به ارزشهای خود و شخصی که میخواهید باشید ، داشته باشید . اهدافی را که برای شما معنادار هستند را تعیین کنید و با ارزش های اصلی خود مطابقت دهید . تحقیقات نشان داده اند که احتمال شما برای دستیابی به اینگونه اهداف زیاد بوده است و احساس خوشبختی خواهید کرد. از خود تعدادی سوال بپرسید : “چگونه میتوانم رشد کنم ؟” ” چه تاثیری میخواهم بر جهان داشته باشم “.

واقع بین باشید . اگر قد شما پنج فوت بود ، شانس شما برای تبدیل شدن به بسکتبالیستی حرفه ای کم خواهد بود . ساختن اهداف واقعی به این معنا نیست که شما خود را محدود به کاری کنید که الان میتوانید انجام دهید بلکه باید وضعیت و توانایی های خود را نیز بررسی کنید .

فعایت هایی متفرقه از کارتان را انتخاب کنید 

زمانیکه وقت ندارید و یا اگر ندارید ، برای خود ایجاد کنید که تفریحات مورد علاقتان را داشته باشید . به طور مثال ، رفتن به پیاده روی برای لذت بردن از هوای تازه و یا قدم زدن با سگ و بسکتبال بازی کردن . نکته اصلی اینست که آرامش را انتخاب کرده و خود را همیشه آماده ی عمل کردن کنیم .

دانشمندان سالهای زیادی را تلاش کرده اند تا فرمولی را برای خوشبختی پیدا کنند و در آخر ، “خوشبختی مزمن “را کشف کرده اند  . تعریف این فرمول حس رضایت مندی طولانی ست که به این گونه است :50% به عوامل ژنتیکی و زیست شناسی و مغز شیمیایی مربوط میشود ، 10 % عوامل محیطی ، درآمد ، شغل و وضعیت زندگی و 40% فعالیت عمده و کاری که شما انتخاب میکنید و انجام میدهید و چیزهایی که به آنان فکر میکنید .

توانایی قدرت انتخاب برای حس خوشبختی شما بسیار مهم است . در یک مطالعه برای شرکت کنندگان ، فعالیت هایی را برای آنان مشخص کردند که به انتخاب خودشان بوده باشد تا آنان را انجام دهند و برای برخی دیگر از شرکت کنندگان ، فعالیت هایی که خارج از انتخاب آنان بود را انتخاب کرده بودند .و نتیجه به این صورت بود که آن دسته از شرکت کنندگانی که فعالیت هایشان به انتخاب خودشان بوده است ، از رضایت مندی بیشتری برخوردار بودند و بهتر کارهای خود را انجام داده بودند . زندگی شما ممکن است انتخاب های شما را محدود سازد . سعی کنید که راه هایی برای گنجاندن آزادی بیشتر در زندگی خود بیابید.

 

ترجمه شده از سایت : wikiHow.com  

ادامه ی این مطلب را در تتابایت دنبال کنید 

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید