وبلاگ

این نکات را بخوانید تا شاد زندگی کنید (2)

چگونه شاد باشیم

هدفتان دستیابی به  افراد خوب و روابط سالم باشد نه دستیابی به مادیات

مسیر ادامه دادن خوشبختی دائمی به داشتن یک آیفون و یا داشتن ماشین مدل بالا ربطی ندارد . تحقیقات نشان داده است افرادی که به امور مادی توجه میکنند ، غالبا سعی میکنند سایر نیاز های برآورده نشده ی زندگیشان را تامین کنند . افرادی که به مادیات اهمیت زیادی میدهند ، معمولا نسبت به افراد دیگری که توجهی ندارند ، احساس غم و تنهایی بیشتری را تجربه میکنند .

البته برای تامین نیازهای اصلی خود مانند غذا، سرپناه و پوشاک باید پول کافی کسب کنید .طبیعی است که اگر در فقر زندگی میکنید ، بیشتر از افرادی که از نظر اقتصادی راحت هستند و مشکلی ندارند ، غم و اندوه را تجربه خواهید کرد و این قطعا به دلیل فشار هایی است که به شما وارد  میشوند اما با این حال زمانیکه برای تامین نیازهای اصلی خود تلاش میکنید ، احساس خوشحالی و خوشبختی در شما ایجاد خواهد شد .  نه به این دلیل که در حال پول در آوردن هستید ، بلکه به خاطر امید و خوش بینی که در شما ایجاد شده است .

لبخند بزنید

تحقیقات نشان داده اند که زمانیکه شما لبخند میزنید ، اهمیتی ندارد که آن زمان خوشحال هستید و یا نیستید ،روحیه ی شما ناخودآگاه تقویت خواهد شد .این خصوصا زمانی اتفاق می افتد که تمام عضلات صورتتان از جمله عضلات اطراف چشمتان درگیر شوند . بنابراین هر زمانی که میتوانید لبخند بزنید . لبخند زمینه ساز حس رضایت و خوشبختی شماست . کسانیکه در زمان درد و ناراحتی خود ، لبخند میزنند درد و رنج کمتری را احساس خواهند کرد نسبت به کسانیکه خنثی میباشند .

لبخند زدن آنروفین هارا که با درد همراه هستند ، کاهش داده و سروتونین را که با احساسات شاد همراه هستند را آزاد میکند.

به یاد داشته باشید که فرهنگهای مختلف معنای لبخند زدن را متفاوت تعریف میکنند . به عنوان مثال ، فرهنگ روسی ، لبخند زدن به غریبه های خیابانی را مشکوک میدانند و این در حالی ست که آمریکایی ها به تمام افرادی که میبینند ، لبخند میزنند . شما هم به همه لبخند بزنید ، اگر عکس العملی برای جواب آن دریافت نکردید ، این احتمال را بدهید که ممکن است آنان از فرهنگ دیگری باشند.

با خود طوری رفتار کنید که شایسته شاد بودن باشید

مغز شما تنها اندام بدن شما نیست که شایسته خوشبختی است . اطمینان از ورزش خوب ، یک رژیم غذایی سالم و خوب و خوابی منظم ، عوامل اصلی برای رشد شادی  و شادتر ماندن است . برای افزایش طول عمر ، سطح بالایی از رضایتمندی از زندگی ، نیاز به دستیابی سلامتی جسمی بهتری دارید .

افرادی که از نظر جسمی فعال هستند ، دارای شور و هیجانی بیشتری میباشند . دانشمندان براین باورند که ورزش ، فعالیت .تحرک باعث میشوند که مغز، مواد شیمیایی ای به نام اندروفین را آزاد کنند که در آخر باعث تقویت روحیه ما میشود .

 

تغذیه ی سالم داشته باشید . جادادن مواد غذایی سالم در برنامه غذاییتان مانند میوه و سبزیجات ، گوشت و پروتئین ها ی بدون چربی ، غلات سبوس دار ، آجیل و دانه ها به بدن ومغز شما انرژی لازم را میرساند . تحقیقات نشان میدهند که رژیم های غذایی نا سالم ، به ویژه رژیم های غنی از کربوهیدرات های فرآوری شده ، قند ها و چربی های صنعتی باعث مرگ سلولی ، کوچک شدن مغز و برخی از بیماری ها مانند افسردگی و زوال عقل میشوند.

 

به اندازه ی کافی خواب داشته باشید. بعد از سال ها مطالعه ، دانشمندان این حقیقت را تایید کرده اند که هر چه خواب کافی تری داشته باشید ، احساس بهتری خواهید داشت .

 

ترجمه شده از سایتwikiHow.com  

بخش اول این مطلب را در تتابایت دنبال کنید 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید