وبلاگ

هر آنچه باید در مورد خودآموزی انگلیسی بدانید (پارت اول)

هر آنچه باید در مورد خودآموزی انگلیسی بدانید.

آیا دوست دارید انگلیسی را یاد بگیرید، اما وقت کافی ندارید؟
یا میخواهید انگلیسی خود را تقویت کنید، اما نه در کلاس زبان انگلیسی رسمی ؟
اگر اره، ما خبر خوبی داریم
شما لازم نیست که درس های رسمی انگلیسی داشته باشید تا مهارت های انگلیسی خود را بهبود بخشید .
در واقع شما می تونید معلم خودتون باشید!

بله درست است.
دیگه لازم ازین سر شهر تا اون یر شهر واسه کلاس زبان انگلیسی برید،
لازم نیست تمرینات گرامری خسته کننده انجام بدین.
و لازم نیست خانه تون رو برای معلم خصوصی تمیز کنید،

… چون چنتا روش خیلی باحال و موثر وجود داره که شما می توانید انگلیسی یاد بگیرید – بدون کمک معلم انگلیسی .
ممکن است فکر کنید، “غیر ممکنه! تمام این مدت داشتم اشتیاه میزدم نه یعنی میخوندم؟
نه، شما کار اشتباهی انجام نداده اید، اما شاید بهترین کارو انجام نداده اید.

شما می تونید معلم خودتون باشید!

اینجا چنتا از استراتژی ها و راه های یادگیری انگلیسی رو به شما آموزش می دهیم. و بخش جالب اینچاست که قراره سرگرم کننده و باحال باشه، که حتی میتونید به همه ی آموزش های رسمی زبان goodbye بگین 🙂

1_ آن را به آرامی فرا بگیرید

اگر تصمیم گرفتید بدون کمک یک معلم، انگلیسی بیاموزید، باید به آرامی پیش برید. انتظار نداشته باشید که انگلیسی بخوانید، به رختخواب برید و وقتی بیدار شدید همه چیز را یاد گرفته باشید.
تعیین اهداف واقع بینانه و اختصاص زمان مخصوص برای یادگیری زبان انگلیسی به صورت روزانه. سی دقیقه خوب است، اما هرچه بیشتر بهنر.

خودآموزی زبان انگلیسی به این معناست که شما می توانید زمان، مکان و روش را انتخاب کنید. با این حال، واقعا آسان است که بگوییم خیلی خسته ام و یا  فردا انجامش میدم! هیچ کس تا به حال با این طرز فکر زبان خوبی نداشته، بنابراین واقعا باید آن را بخواهید … و از پسش برمیایید!

2_ مثل یک کودک فکر کنید

مثل یک کودک فکر کنید

این ممکن است برای شما کمی احمقانه باشد، اما استفاده از منابع انگلیسی برای کودکان راه عالی برای شروع یادگیری زبان است. کتابها، فیلمها و نمایشهای تلویزیونی کودکان بسیار ساده و ابتدایی هستند. هنگامی که یک کودک با زبان مادری انگلیسی ، برای اولین بار زبان انگلیسی یاد می گیرد، در حال انجام مراحلی همانند شماست. همه ی اینها با واژگان اساسی و صداها آغاز می شود.
هنگامی که  همراه با سایر کتاب های درسی خود و مواد یادگیری زبان از کتاب ها و فیلم های کودکان استفاده می کنید، شما بیشتر درک خواهید کرد. چیزهایی که شما نمی فهمید بسیار کم خواهد شد و این باعث اعتماد به نفس شما خواهد شد. هیچ احساسی بهتر از فهمیدن مطلبی در یک زبان دیگر نیست.

3_ به همه چیز گوش کنید

یک چیز عالی در مورد یادگیری زبان انگلیسی این است که تقریبا این روزها همه چیز به زبان انگلیسی است. این به ما فرصتی بیشتر برای ارتباط هر روزه با انگلیسی می دهد.
اگر در این مورد فکرکنید، هنگامی که کودکان برای اولین بار زبان مادری خود را یاد می گیرند، آنها با خواندن یا نوشتن یاد نمی گیرند. آنها کلمات را از افراد اطرافشان (والدین، برادران و خواهرانشان، کارتون های مورد علاقه و غیره) می گیرند. در ابتدا، آنها هیچ چیز یا کمی میفهمند. اما با گذشت زمان، آنها واژگان بیشتری کسب می کنند. این واژگان به آرامی به عبارات تبدیل می شوند و سپس این عبارات به جملات کامل تبدیل میشوند، که در نهایت به کودکان اجازه می دهد مکالمات ساده ای را  برقرار و آنها را درک کنند.

4_ لذت بردن از موسیقی برای یادگیری زبان انگلیسی

همه موسیقی را دوست دارند اما ممکن است سلیقه های مختلفی داشته باشیم. شما ممکن است موسیقی متال را دوست داشته باشید در حالی که من عاشق پاپ هستم، اما هر دو موسیقی را دوست داریم. امروزه بیشتر موسیقی جهان به زبان انگلیسی تولید می شود و حتی هنرمندان خارجی به این باشگاه می پیوندند و اثر خود را به زبان انگلیسی می خوانند.
به جای گوش دادن به موسیقی، از آن استفاده کنید و از آن زبان انگلیسی یاد بگیرید. حتی بدون توجه کردن به این قضبه، هر بار که به آهنگ مورد علاقه خود  مثلا از Beyonce گوش می دهید،در واقع یاد می گیرید. بهترین قسمت یادگیری از آهنگهایی که دوست دارید این است که آنها جذاب هستند (شما انها را حفظ میکنید) و علاوه بر این، زبان این آهنگ ها، انگلیسی روزانه است، بنابراین یاد می گیرید یک فرد ​​چطوری معمولی صحبت می کند.
همراه با آهنگ گوش بدین و آواز بخونید نگاهی به اشعار بندازید و سعی کنید آن را احساس کنید عبارات مورد علاقه خود را انتخاب کنید و آنها را در نوت بوک خود بنویسید و فراموش نکنید که با هر فرصتی از آنها استفاده کنید.

5_ خودتان را با انگلیسی محاصره کنید

رادیو  را به زبان انگلیسی در پس زمینه پخش کنید. با پادکست های بومی ، انگلیسی یاد بگیرید. برنامه های تلویزیونی انگلیسی تماشا کنید، و اگر شما در منطقه انگلیسی زبان یا منطقه ای زندگی می کنید که در آن تعداد گردشگران انگلیسی زبان زباد است، به گفتگوهای شان گوش کنید. به زودی، حتی بدون اینکه متوجه شوید، شما نیز با مکالمات انگلیسی صحبت خواهید کرد.

6_ از اخبار برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید

دانستن آنچه در دنیا اتفاق می افتد برای دانش شخصی عالی است اما همچنین به شما این امکان را می دهد که با دوستان، خانواده، همکاران و غیره صحبت کنید. مردم اغلب دربازه اخبار بحث می کنند، بنابراین اگر نمی دانید چه اتفاقی می افتد، نمی توانید در گفتگو شرکت کنید.
اکنون می توانید شانس خود را برای شرکت در مکالمات انگلیسی با شنیدن یا خواندن اخبار به زبان انگلیسی بهبود بخشید. با این روش نه تنها اطلاعات روز خوو را افزایش میدهید بلکه کلمات جدبد زیادی می آموزید.
اگر دانش انگلیسی کافی نداشته باشید تا اخبار را به طور کامل درک کنید، ابتدا آن را در زبان مادری خود بخوانید یا گوش دهید و سپس آن را دوباره به زبان انگلیسی بخوانید. اگر زیاد نمیتوانید درک کنید نگران نباشید . شما همچنین می توانید دوباره به مواد کودکان بازگردید و اخبار خود را از TIME For Kids دریافت کنید.
هرچه بیشتر به اخبار گوش کنید و به زبان انگلیسی بخوانید، بیشتر می توانید در مکالمات انگلیسی شرکت کنید – و دیگر خارجی ساکت نخواهید بود!

از اخبار برای یادگیری زبان انگلیسی استفاده کنید

ترجمه شده ار سایت www.fluentu.com

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید