5 دروغ بزرگ درباره موفقیت که نباید باور کرد

5 دروغ بزرگ درباره موفقیت که نباید باور کرد

همه ی افراد با توجه به اولویت های خود در زندگی به دنبال موفقیت هستند اما آیا پیش فرض های ما در مورد راه های رسیدن به موفقیت و یا حتی خود اصل موفقیت درست است؟ ایا زاویه دید ما نسبت به اصول موفقیت نیاز به تغییر دارد؟ در این مطلب میخواهیم 5 دروغ بزرگ در رابطه با موفقیت را بیان کنیم.

به قول سهراب : چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید.

دروغ اول : موفقیت برای همه یکسان است.

بعضی از افراد فکر میکنند موفقیت برای همه افراد معادل است با پول. این دسته از افراد تصور می کنند که همه ی افراد، موفق بودن را معادل ثروتمند بودن میبینند. در حالیکه اینگونه نیست. عده ای دیگر موفقیت را در این میبینند که در زندگی شان روی چند نفر اثرگذار بوده اند و زندگی چند نفر را بهتر کرده اند. دسته ای دیگر از افراد موفقیت را درست و صحیح انجام دادن کاری که به آنها سپرده شده است می دانند پس موفقیت برای افراد مختلف مفهوم متفاوتی دارد.

دروغ دوم : بدون کمک دیگران می توان موفق شد.

این کار امکان پذیر نیست. همه برای شخصی کار می کنند حتی اگر شما کاملا مستقل باشید و کسب و کار مخصوص به خود را داشته باشید و به تنهایی در یک حرفه ماهر شوید اما با گذشت زمان متوجه خواهید شد که همه به کمک یکدیگر نیازمند هستند.

دروغ سوم : لزومی ندارد تغییری در خود ایجاد کنید.

در کتاب پایه‌ی انجمن معتادان گمنام آمده: «جنون یعنی انجام دوباره و چندباره‌ی کاری یکسان و انتظار نتایج متفاوت». بیایید اینجا با خودمان صادق باشیم. بین پشتکار و جنون مرز باریکی وجود دارد.

باید بدانیم چه زمانی ادامه دهیم و چه وقت تغییر ایجاد کنیم. برای رسیدن به آن سطح از موفقیت که می‌خواهید، همیشه باید آماده‌ی ورود به صنعتی جدید یا تغییر پیشنهاد فروش منحصربه‌فرد محصول خود باشید.

جایگاهی که امروز دارید، نتیجه‌ی آن چیزی است که تاکنون انجام داده‌اید، اما اگر می‌خواهید بالاتر بروید، باید راه متفاوتی را پیش بگیرید، باید ترفندهای جدیدی به‌کار ببرید. البته گاهی اوقات تنها تغییری که باید بکنید، فقط تغییر یک درجه‌ای است.

دروغ چهارم : داشتن تحصیلات عالی سبب موفقیت می شود.

توصیه نمیکنیم که از تحصیل در علم دست بردارید، ز گهواره تا گور دانش بجوی اما از طرفی هم این موضوع را باید بدانید که دنیا مملو از انسان های تحصیل کرده ی بیکار است، تحصیلات به تنهایی چیزی را تضمین نمیکند. در جامعه هم پزشک بیکار داریم و هم مهندس بیکار و هم بی سواد بیکار.

مدرک تحصیلی نشان می دهد که ما چه درس هایی را خوانده ایم و در چه امتحان هایی نمره ی قبولی گرفته ایم. داشتن تحصیلات عالی نیز مانند انسان خوب بودن و سخت کوش بودن مفید است اما هیچ یک از این موارد به تنهایی پیش نیاز موفقیت نیستند.

اما داشتن علم و دانش در حوزه ی کاری خودمان بسیار موثر است اما این به این معنا نیست که حتما برای کسب آن نیاز به تحصبلات آکادمیک داریم. برای موفقیت هر چه بیشتر خود باید هر روز دانش خود را افزایش دهیم، به عبارت دیگر باید به روز باشیم.

دروغ پنجم : هر کسی می تواند موفق شود.

واقعیت این است که هر کسی نمیتواند موفق شود! اگر موفقیت آسان بود کل دنیا در آسودگی خوشبختی و آرامش زندگی می کرد. واقعیت این است که رسیدن به موفقیت سخت و دشوار است. به همان اندازه که بدست آوردن ده میلیارد تومان ، تمرین روزانه یک مهارت ، اجبار خودتان به خارج شدن از محدوده آرامشتان اصلا آسان نیست. رسیدن به موفقیت هم سختی های مربوط به خودش را دارد.

اما آیا همه ی افراد ظرفیت رسیدن به موفقیت را دارند؟ بله ما همه انسان هستیم. آیا همه موفق می شوند ؟خیر.

اگر می خواهید کاری خارق العاده و متفاوت انجام دهید پس باید خودتان را به فردی تبدیل کنید که ویژگی های خاص و کمیاب مربوط به خودش را دارد.

مقالات مرتبط

پاسخ