5 راه برای بهبود مهارت ها در زبان انگلیسی

5 راه برای بهبود مهارت ها در زبان انگلیسی

یادگیری زبان انگلیسی توسط خودتون می تونه یه چالش باشه اما نگران نباشید ابن یه احتماله. راه هایی وجود داره که شما می تونید مهارت های خواندن، نوشتن، گوش دادن و مکالمه تون رو بهبود ببخشید ، حتی اگه هیچ کس به طور فیزیکی در اطراف شما وجود نداشته باشه که به شما کمک کنه تا تمرین کنید.

ویرجینیا لنگ، معلم انگلیسی استرالیایی، راهنمایی هاشو در مورد بهبود انگلیسی تون با شما به اشتراک می گذاره. در ادامه 5 راه برای بهبود مهارت ها در زبان انگلیسی رو باهم مرور میکنیم :

1_ همه جای خونه برچسب بزنید.

گرامر یا واژگان، یادآوری بخشی از یادگیری زبان انگلیسه. یادآوری هم می تونه سخت و خسته کننده باشه،واسه همین ویرجینیا لانگ چنتا راه حل خلاقانه برای دانش آموزان داره.       

“چنتا برگه یادداشت برداربد و همه چیزو تو خونه برچسب بزنید. هر بار که شما با آن کلمه روبرو میشید، شما با احتمال بیشتری اونو بیاد میارید.”

انگلیسی یه چنتایی دستور زبان سخت داره که برای بیشتر دانش آموزان دشواره که به خاطر بسپارن. ویرجینیا می گه:

“شما می تونید برچسب ها را جاهایی بزارید که در آن ها زمان بیشتری صرف میکنید. احتمالا حمام یا اتاق خوابتان -جایی که میتونید اون قوانینو به یاد بیارید، یاد گرفتنش یه چیزه و حفظ کردنش یه چیز دیگه.”

همه جای خونه برچسب بزنید.

2_ یک وبلاگ بسازید.

راه اندازی یک وبلاگ یا مجله آنلاین می توانه راه ساده ای (و رایگان) برای توسعه مهارت های نوشتن شما باشه.

“یه شروع کوچیک. مثلا با یه عکس و یه کپشن.”

بعد از اینکه مهارت های ساده تر مثل کپشن نویسی را یاد گرفتین، بعدش نیتونید روی جملات و یا حتب پاراگراف ها کار کنید. ویرجینیا همچنین پیشنهاد می کنه که شما راه هایی رو واسه ویرایش یا نوشتن مقاله خودتون پیدا کنید:

“شما می تونید از نرم افزار های spellcheck (چک کردن خودکار حروف) استفاده کنین یا می تونید خودتون اونارو چک کنید، شما می توانید از یه English speaker (کسی که به زبان انگلیسی مسلطه )دیگه کمک بخواهید.”

3_ تنظیمات تلفن خود را تغییر دهید.

همه ما چند بار در روز از گوشی های تلفن شخصی و دستگاه های دیگر (مانند لپ تاپ یا رایانه)  استفاده می کنیم.

ویرجینیا به دانش آموزان  توصیه می کنه که تنظیمات زبان پیش فرض دستگاه ها و برنامه های خودشون رو به زبان انگلیسی تغییر بدن.

“این شما را مجبور می کنه که همیشه به زبان انگلیسی فکر کنید”

ویرجینیا میگه: “این به شما کمک میکنه که سریعتر پیشرفت کنید.”

تنظیمات تلفن خود را تغییر دهید

4_ چیزهایی که دوست دارین رو بخوانید.

خوندن یک مهارت مهمه و همچنین به مهارت های نوشتاری شما کمک می کنه. برای حفظ یادگیری خودتون، ویرجینیا توصیه می کنه که خواندن را با احساسات خود ترکیب کنید.

“چیزی را که دوست دارین بخونین رو بخونین. اگر ورزش دوس دارین، مجله ورزشی بخونین.”

وقنی دارین میخونین،فعال باشین و حواستون به ابزارهایی که میتونه بتون کمک کنه باشه .ویرجینیا پیشنهاد میکنه:

“هایلایترها برای هایلایت کردن کلمه های جدید عالی هستند، وقتی دارین یه متنی رو میخونید یک دیکشنری آنلاین خوب همراهتون داشته باشید یا یدونه کاغذی شو. با این روش شما می تونید معنی کلمات رو بررسی کنید و همچنین به خاطر بسپارید.”

5_ خلاصه نویسی کنید.

گوش دادن به پادکست ها و تماشای فیلم ها و تلویزیون به زبان انگلیسی، همه راه های مفید برای بهبود زبان انگلیسی ما هستن. ویرجینیا توصیه می کنه که بادگیریتون رو با توشتن  هر چیزی که فهمیدین ،یا بلند بلند توضیح دادن خلاصه اون افزایش یدین .

“خلاصه کردن چیزیس که دارین یاد میگیرین، یک مهارت فوق العاده استو همچنین میتونه کار دشواری باشه”

خلاصه نویسی کنید.

Learn English Hacks یک مجموعه است که شامل معلمان استرالیایی است که در آن چالش هایی را که فراگیران ربان انگلیسی با آنهاا روبرو میشوند و چگونگی غلبه بر آنها را مورد بحث قرار می دهد.

تتا بایت این مقالات مفید رو برای شما همراهان به فارسی ترجمه میکنه تا به شما در یادگیری زبان انگلیسی کمک کنه.

ترجمه شده ار وبسایت www.abc.net.au

مقالات مرتبط

پاسخ