آرامش در زندگی

5 استراتژی برای بدست آوردن آرامش

زندگی در آرامش به معنای هماهنگ کردن زندگی خود با دیگران و همه موجودات اطراف شما است. در حالی که تعریف شما از یک زندگی آرام ممکن است با افراد دیگر متفاوت باشد ، کارهایی وجود دارد که می توانید برای تقویت آرامش در زندگی خود انجام دهید. برای ایجاد روابطی بهتر تلاش کنید ، یک محیط صلح آمیز را برای خود ایجاد کنید و آرامش را در جامعه خود نیز ترغیب دهید. با پشتکار و صبر و شکیبایی می توانید از زندگی مسالمت آمیز مورد نظر خود لذت ببرید.

ارتقاء دادن روابطتان

افراد سمی را از زندگی خود حذف کنید. اگر فردی در زندگی خود دارید که از شما مدام در حال انتقاد است، بدون هیچ دلیل یا استدلالی و یا شما را به خاطر مشکلاتشان سرزنش می کنند ، این می تواند به احساس آرامش درونی شما آسیب بزند. فاصله گرفتن از این شخص ممکن است به شما کمک کند احساس آرامش بیشتری در زندگی روزمره خود داشته باشید ، به خصوص اگر آن شخص کسی باشد که اغلب اوقات او را میبینید.

برای کاهش دادن رابطه ی خود با یک دوست سمی ،از آن فرد سعی کنید دور شوید و برنامه هایی را با افراد دیگر داشته باشید و راه هایی برای این کار امتحان کنید مانند اینکه با داشتن لحنی مودبانه به آنها بگویید که مشغول کار هستید. سعی کنید چیزی شبیه به این را بگویید ، “متاسفم ، اما من تمام هفته مشغول کار هستم. “سعی میکنم دفعه ی بعدی با شما باشم”.

افراد را ببخشید و از عصبانیت خودداری کنید

اگرچه ممکن است وقتی کسی دچار اشتباهی میشود و به شما آسیب میزند ، ناامید کننده باشد ، اما عصبانیت دردی را دوا نمیکند. این تنها باعث میشود که احساس بدی پیدا کنید و شانس شما را در داشتن زندگی ای در آرامش کم می کند. درعوض میتوانید، به خودتان اجازه دهید فرد را ببخشید و عصبانیتی را که نسبت به آنها دارید را، رها کنید. این به شما کمک می کند تا آرامش درونی برای خودتان ایجاد کنید .

به عنوان مثال ، اگر شخصی شما را به نام بدی صدا زد ، در مورد داشتنی رفتاری زشت همانند خود آنها ، با خود کلنجار نروید . سعی کنید خود را متقاعد کنید که ، “این به معنای او بود که شاید او منظوری نداشته است . من او را به خاطر آنچه گفته است ، می بخشم و امیدوارم که رفتار او با من در آینده بهتر شود”.

همچنین می توانید نامه ای را برای شخصی که از او ناراحت هستید بفرستید. در این نامه توضیح بدهید که چگونه آن  شخص به شما صدمه زده و سپس بیان کنید که آنها را بخشیده اید زیرا این برای شما بهترین انتخاب میتواند باشد.

به خاطر داشته باشید که بخشش شما را بالا می برد و از ناراحتی آزاد کرده. بخشش به معنای یادگیری برای کنار آمدن با احساسات منفی ناشی از عملی است که شما را عصبانی کرده و آن احساسات را به جای نگه داشتن در خود ، فراموش کنید و از بین ببرید.

به افراد كمك كنید كه بحث هایشان را بدون جنگ یا به کارگیری خشونت حل كنند

وقتی با افرادی مواجه می شوید که اختلاف نظر دارند .و یا خودتان با کسی اختلاف نظر دارید ، به دنبال راه هایی برای حل مسالمت آمیز آن موضوع باشید. آنها را دعوت کنید تا در حل مسئله با شما مشارکت کنند و از بلند کردن صدای خود ، یا انجام سایر کارهایی که ممکن است منجر به خشونت شود ، بپرهیزند.در ادامه به بیان چند مثال ساده میپردازیم .

به عنوان مثال ، اگر خواهر و برادر شما در مورد برنامه تلویزیونی که می خواهند تماشا کنند ، مشاجره و بحث می کنند ، میتوانید اینگونه مشکلشان را حل کنید : “شما هر دو می خواهید یک برنامه تلویزیونی متفاوت را تماشا کنید. چه چیزی را می توانیم تماشا کنیم یا انجام دهیم که هردوی شما خوشحال باشید”.

یا اگر با یک دوست خود به خاطر دروغ گفتن به شما ناراحت هستید و خود او از این قضیه خبر ندارد ، میتوانید با او بگویید : “صداقت تو برایم اهمیت زیادی دارد . چه کاری می توانم انجام دهم تا به من اعتماد بیشتری داشته باشی؟”

برای بیان نظر خود از اصطلاحات مثبت استفاده کنید

اگر می خواهید خود را در شرایط نقد قرار دهید ، مواظب باشید که به سمت زبان منفی نروید ، مانند گفتن اینکه تو نتوانستی به خوبی آن کار را انجام دهی و یا نباید آن کاررا میکردی. درعوض ، به دنبال راه هایی برای بیان حرفتان با روشی مثبت باشید. از استفاده از کلماتی مانند  “نه” ، “هرگز” و “نکن” خودداری کنید.

به عنوان مثال ، اگر می خواهید به کسی بگویید که صدای خود را پایین بیاورد ، نگویید “فریاد نکشید!” یا “متوقف شوید ” بلکه میتوانید بگویید ” از لحن و کلمات منساب تری نیز میتوانی استفاده کنی”.

آرامش را در محل کار خود تقویت کنید

3046 me at office

با مدیرو مسئول کار خود صحبت کنید تا دریابید چه سیاستی برای ارتقاء یک محل کار مسالمت آمیز ، مانند سیاست های برابری و استراتژی های حل اختلاف وجود دارد. سعی کنید با همه همکاران خود نیز همراه شوید. برخی از راه های انجام این کار عبارتند از:

میتوانید با همکاران خود مهربان و مفید باشید.

علاقمند نبودن به شایعات و سیاست در محل کار.

با همکاران خود به همانند اعضای تیم خود رفتارمناسبی داشته باشید تا اینکه مانند رقیب با آنها باشید .

تزجمه شده از سایت : wikiHow.com 

مقالات مرتبط

پاسخ