5 روش ساده برای یادگیری لغات دشوار در زبان انگلیسی

5 روش ساده برای یادگیری لغات دشوار در زبان انگلیسی

کلمات در همه جا وجود دارند اینکه شما بنشینید و معنی کلمات را در دیکشنری بررسی کنید ، تنها راه یادگیری لغات زبان انگلیسی نمیباشد. شما می توانید دایره لغات خود را با صحبت کردن با افراد نیتیو (بومی) انگلیسی زبان ، تماشا کردن برنامه های تلویزیونی به زبان انگلیسی ، نوشتن نامه به زبان انگلیسی و… تقویت کنید. در زیر ما 5 روش موثر به شما معرفی میکنیم:

1- لیستی از لغات تهیه کنید.

لغت واژه های زبان انگلیسی همیشه اطراف ما هستند.  نشستن و دنبال معانی آنها در دیکشنری گشتن، بهترین راه یادگیری لغات جدید نیست، بلکه این در واقع بهترین راه پیدا کردن لغات جدید است. لغات جدید را معمولا از طریق چت کردن با افراد انگلیسی زبان در فضای مجازی، یا از طریق دیدن فیلم و سریال، خواندن کتاب های انگلیسی و … می توانید پیدا کنید. پس هر بار که لغت جدیدی می بینید، یادداشت کنید.

لیستی از لغات تهیه کنید

2- لغات را در قالب های مختلف استفاده کنیم.

حتماً شنیده‌اید که میگویند: لغت‌های انگلیسی را بایستی در جمله یاد بگیرید. همه با این جمله آشنا هستیم “حالا که لغت‌ها رو در جعبه لایتنر در جمله یاد می‌گیرم، پس حتماً اونها رو به‌خوبی حفظ می‌کنم.” اما با این کار، خود را در یک قالب ثابت و کسل‌کننده، گیر می اندازید. در حقیقت وقتی شما در قالب ثابتی مثل فلش کارت‌ها و جعبه لایتنر لغات انگلیسی را حفظ می‌کنید، در همان قالب واقعاً لغات را حفظ هستید. اما به‌محض اینکه از آن قالب بیرون بیایید، لغت‌ها از یادتان می‌رود. یا به قولی تک زبانتان گیر می‌کند.  بنابراین برای اینکه لغات انگلیسی را بهتر یاد بگیریم، به موقعیت‌هایی احتیاج داریم که آن لغت‌ها، در قالبی معنی‌دار ، رنگارنگ و جالب‌توجه، اتفاق بیفتد که یادآوری آن به‌راحتی انجام شود.

3- داده های تصویری ایجاد کنید.

تصاویر می‌توانند در میان انبوه اطلاعات مغزی، برجسته‌تر شوند. با ایجاد داده‌های تصویری به گونه‌ای مؤثر به یادگیری لغات انگلیسی بپردازید و از قدرت مغز به خوبی استفاده کنید. یک تصویر عجیب، فانتزی و یا ابتکاری را برای کلمه مورد نظر رسم کنید و همواره کلمه و تصویر را با هم ببینید. این کار عجیب ولی کاملاً مؤثر است. به زودی متوجه خزانه لغات گسترده خود خواهید شد.

داده های تصویری ایجاد کنید.

4- با دیگران تمرین کنید.

یادگیری و آموزش، زمانی که آن را با دیگران تمرین کنید، هم سرگرمی بیشتری دارد و هم یادگیری را آسان تر می کند. گروهی از دوستانتان که با همدیگر یک هدف مشترک دارید (مثلا همه قرار است برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بروید، یا سفر توریستی به یک کشور انگلیسی زبان داشته باشید و..) دور هم جمع کنید، چه بصورت حضوری و چه در قالب گروه های مجازی تلگرام یا اسکایپ و … شروع به مکالمه و مباحثه به زبان انگلیسی در مورد موضوعات مختلف کنید. نه تنها دایره واژگان خود را گسترش می دهید بلکه می توانید از همدیگر برای رفع اشکال کمک بگیرید.

 

5- فیلم تماشا کنید.

بهترین سبک یادگیری کلمات انگلیسی می تواند تماشا کردن فیلم های انگلیسی زبان باشد، یکی از روش های یادگیری کلمات جدید می تواند شنیدن آن ها از زبان دیگری باشد . هنگاهی که شما با یک فرد صحبت می کنید فرصت این را نخواهید داشت که کلمات جدید را یادداشت کنید و یا معانی آن ها را در دیکشنری پیدا کنید، به همین دلیل تماشا کردن ویدئو یکی از موثر ترین روش های یادگیری زبان انگلیسی است.

فیلم تماشا کنید

مقالات مرتبط

پاسخ