7 روش شگفت انگیز برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

7 روش شگفت انگیز برای تقویت مکالمه زبان انگلیسی

صحبت کردن یکی از سرگرم کننده ترین و پر ارزش ترین تمرین در بخش های یادگیری زبان انگلیسی است. هنگامی که می توانید حتی کمی انگلیسی صحبت کنید، اعتماد به نفس و علاقه ی شما برای ادامه در این راه دو چندان می شود و از طرفی هم نسبت به یادگیری زبان، مشتاق تر و پرانگیزه تر خواهید شد. راه های زیادی برای بهبود مهارت های صحبت در حین سرگرمی وجود دارد که در اینجا 7 نکته ی برتر برای بهبود صحبت در زبان انگلیسی  آورده شده است.

1_ صحبت کنید.

اعتماد به نفس داشته باشید و در صورت امکان با افراد زیادی صحبت کنید. خجالت نکشید که اشتباه کنید. خجالت شما را ضعیف و ترسو میکند و شما هرگز نمی توانید در مهارت زبان خود را قوی کنید. بدانید که اشتباه یا به اصطلاح پاز داشتن در صحبت، امری کاملا طبیعی می باشد که با تمرین مداوم عالی می شوید. فراموش نکنید که از طریق تمرین های زیاد، در تلفظ و واژگان خود پیشرفت بسیاری خواهید داشت. پس به یاد داشته باشید که، صحبت کردن مهارتی مثل یادگیری یک ساز موسیقی یا ورزش جدید است و تنها راهی که می توانید این مهارت را خوب کسب کنید انجام این کار است. پس سعی کنید صحبت کنید صحبت کنید و صحبت کنید.

2_ گوش کنید.

برای گوش دادن به تلفظ کلمات، به خبرنامه و آهنگ های انگلیسی گوش دهید. همچنین می توانید کلمات و اصطلاحات جدید را از این طریق یاد بگیرید. سعی کنید آنچه را که می شنوید در تلفظ خود کپی کنید و یاد بگیرید که کدام کلمات در یک جمله تاکید شده است. چرا که هرچه بیشتر گوش کنید، بیشتر یاد می گیرید.

3_ بلند بخوانید.

یک روزنامه یا مجله را برای خودتان بخوانید. حتی می توانید برای نمایش تلویزیونی مورد علاقه خود یک فیلم نامه پیدا کنید و آن را عملی کنید. این یک روش عالی برای تمرین تلفظ است زیرا شما فقط باید روی این اطمینان حاصل کنید که انگلیسی شما عالی به نظر می رسد و نیازی به نگرانی در مورد ساختار جمله یا دستور زبان نیست. پس سعی کنید برای خودتان متن کتاب یا شعر یا نمایش نامه ای را بلند بلند بخوانید و گاهی در مقابل خود شنوندگانی را هم تصور کنید این کار، به شما اعتماد به نفس زیادی می دهد و باعث می شود که شما روی تلفظ کلمات بسیار قوی شوید.

4_ هر روز یک لغت جدید یاد بگیرید.

کلمه‌ای را انتخاب کنید که دوست دارید روی آن کار کنید و از آن در جملات مختلف استفاده کنید تا با تمام نقش های آن کلمه آشنا شوید. تا زمانی که یاد نگرفتید از این کلمه درست و به جا استفاده کنید مرتبا تمرین کنید.

5_ فیلم تماشا کنید.

فیلم ها را به زبان انگلیسی تماشا کنید و به واژگان و تلفظ های جدید توجه کنید. یکی از راه های لذت بخش و سرگرم کننده این است که از بازیگران تقلید کنید و سعی به تکرار مکالمات و جملات آنها کنید.

6_ بحث کنید.

درباره تمام مباحث مورد علاقه ی خود و دوستانتان با هم به زبان انگلیسی بحث کنید. سعی کنید تا حد امکان از واژگان استفاده کنید تا نقطه نظرات خود را جلب کرده و سایر استدلال ها را با دقت گوش دهید تا بتوانید به طور موثر در مورد آنها استدلال کنید.

7_ به طور مکرر از دیکشنری استفاده کنید.

فرهنگ لغت (دیکشنری)، شکل صحیح تلفظ کلمات را از طریق فونوتیک به شما نشان می دهد بنابراین می توانید تلفظ خود را بررسی کنید و تعداد زیادی از دیکشنری وجود دارد که می توانید همه جا با خود در تلفن هوشمندتان ببرید. اما رایج ترین استفاده ی اشتباه در مورد دیکشنری این است که اکثر زبان آموزان برای فهمیدن معنی فارسی یک کلمه به آن رجوع می کنند. این روش کاملا اشتباه می باشد و شما فقط به طور موقت یک کلمه را حفظ می کنید. پس در ابتدا از یک دیکشنری انگلیسی به انگلیسی استفاده کنید. بدین معنی که یک کلمه ی انگلیسی را در دیکشنری به انگلیسی جستجو کنید و سپس معنی آن را از طریق هم معنی های انگلیسی که دیکشنری به شما می دهد یاد بگیرید و سعی کنید از این طریق با نقش های مختلفی که این کلمه میتواند داشته باشد آشنا شوید. سپس مثال هایی ساده با کلمات بسازید و از آن ها در صحبت خود استفاده کنید. این کار بهترین روش برای یادگیری کلمات و از آن مهمتر بهترین روش برای ماندگاری آنها می باشد که هنگام صحبت به راحتی و حتی خواه نا خواه می توانید از واژگان بسیاری استفاده کنید.

مقالات مرتبط

پاسخ